SON DAKİKA

TUZLA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE DEV YANGIN

Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde bölgesindeki bir fabrikada yangın çıktı. Yangın hızla büyüdü. Bölgede alarm verildi. Yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangının yaşandığı fabrikada patlama sesleri duyuldu. Yangında 2’si itfaiye eri toplam 6 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “Yangın bir makinede çıkmış. Olayda can kaybı yok” dedi.

Bu haber 18 Eylül 2019 - 12:52 'de eklendi. Son Güncelleme18 Eylül 2019 - 15:29
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Orhanlı Deri Organize Sanayi Bölgesi Deri Yan Sanayi Sitesindeki bir fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Zaman zaman patlamaların da yaşandığı yangının sıçraması nedeniyle alev alan itfaiye aracındaki yangın da ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü.

Geniş bir alan üzerine kurulu fabrikadaki yangın fabrika otoparkında bulunan araçlara da sıçradı. Rüzgar nedeniyle de yangına güçlükle müdahale eden itfaiye ekipleri, yoğun çabanın ardından yangını kısmen kontrol altına aldı.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, ”Yangın bir makinede çıkmış. Olayda can kaybı yok” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan yangınla ilgili yaptığı açıklamada, “Tuzla’daki yangında yaralı veya can kaybı yok. Yangına 48 araç 138 personelle müdahale yapılıyor. Diğer fabrikalara sirayet önlenmeye çalışılıyor” dedi.

Atatürk'ün Katilleri

İstanbul İtfaiye Dairesi Başkanı Ali Karahan şöyle konuştu:
Yangın ihbarı saat 11.40’ta geldi 11.49’da ekiplerimiz vardı. Toplam 48 araç ve 138 personelle müdahale çalışmalarımız sürüyor. Fabrikada kısmen arada patlamalar meydana geliyor. İlk gelen bilgiler doğrultusunda herhangi bir yaralı ve can kaybı yok. İtfaiye aracımızda kısa bir süre yanma oldu ve söndürüldü.

Yangın söndürüldükten sonra teknik ekibimiz yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışma yapacak. İstanbul’da rüzgarlı bir hava var çalışmalarımız da sirayeti önlemek için. Ormanla ilgili çalışma yapılıyor. 8-9 koldan fabrikaya müdahale yapılıyor. Fabrikada polyester ve başka kimyasal maddeler var. Kimya ürününün olması yangının boyutunu biraz yükseltiyor ama inşallah çevre fabrikalara sirayet etmemesi için çalışıyoruz. Anadolu Yakası’nın tüm itfaiye ekipleri bu bölgede.”

6 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Yangında 2’si itfaiye eri toplam 6 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Öte yandan yangının ormanlık alana sıçraması engellenirken, yangın kısmen kontrol altına alındı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!