SON DAKİKA

TÜRKMENİSTAN LİDERİ, OĞLU SERDAR BERDİMUDAMMEDOV’U BAKAN OLARAK ATADI

Türkmenistan lideri Berdimuhamedov, ülkenin gelecekteki lideri gözüyle bakılan oğlunu sanayi ve şehircilik bakanı olarak atadı. Berdimuhamedov, daha önce de yine oğluna ülkenin en prestijli ödülü olarak gösterilen vatanseverlik ödülünü vermişti.

Bu haber 09 Şubat 2020 - 22:57 'de eklendi.
Doğal gaz kaynakları bakımından oldukça zengin olan Türkmenistan’ın Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, oğlunu sanayi ve şehircilik bakanı olarak atadı.Devlet Başkanının, Türkmenistan’ın gelecekteki lideri gözüyle bakılan oğlu Serdar Berdimuhamedov bundan sonra ülkenin geleceği açısından “karlı” olarak görülen inşaat projelerinden sorumlu olacak.Türkmen Medyası, Devlet Başkanı tarafından özellikle son zamanlarda büyük sorumluluklar yüklenen Serdar Berdimuhamedov’un ayrıca hava, karayolu ve su taşımacılığının yanı sıra iletişimden sorumlu devlet kurumlarını da denetleyeceğini duyurdu.

Ülkenin gelecekteki lideri gözüyle bakılıyor

Euronews’te yer alan habere göre bu atama, oğul Berdimuhammedov’un farklı devlet kademelerinde görevlendirilerek devlet başkanlığına daha iyi hazırlanmasının amaçlandığı yorumuna da neden oldu.Daha önce Ahal Valisi olarak görev yapan 38 yaşındaki Serdar Berdymukhamedov’dan muhalefetsiz bir siyasi sistemi kontrol eden babasının halefi olarak bahsediliyor.

Daha önce de ‘vatanseverlik’ ödülünü vermişti

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, ülkenin en prestijli ödüllerinden birini de yine oğluna vermişti. Babası tarafından verilen vatanseverlik ödülünün sahibi Serdar Berdimuhamedov olmuştu.Kaynak: Euronews

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!