SON DAKİKA

TÜRKİYE’DEN YUNANİSTAN’A ‘12 MİL’ MESAJI: SAVAŞ SEBEBİ SAYARIZ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yunanistan’la yaşanan Doğu Akdeniz ve Ege kriziyle ilgili önemli mesajlar verdi. Yunanistan’ın 12 mil çıkışına ilişkin Avrupa’ya seslenen Oktay, ” Bunu kabul etmemizi mi bekliyorsunuz? Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak?” dedi. Oktay, AB’ye çağrı yaparak: “Hakkaniyet bekliyoruz. Türkiye’nin geri adım atmasını kimse beklemesin.”

Bu haber 29 Ağustos 2020 - 14:24 'de eklendi.
Abone ol

TV 100’ün haberine göre, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yunanistan’la yaşanan Doğu Akdeniz ve Ege krizi hakkında açıklamalarda bulundu.

Oktay, “Türkiye ne pahasına olursa olsun Doğu Akdeniz’in her metrekaresinde, o suyun her metreküpünde haklarını koruyacaktır. Avrupa’ya söylediğimiz şu, Doğu Akdeniz de dahil olmak üzere Egeler de dahil olmak üzere Türkiye haklarından kesinlikle vazgeçmeyecektir” dedi.

Yunanistan’ın 12 mil çıkışına ilişkin Avrupa’ya seslenen Oktay, ” Bunu kabul etmemizi mi bekliyorsunuz? Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak?” dedi. 

İŞTE OKTAY’IN AÇIKLAMALARI 

(AB’den) Hakkaniyet bekliyoruz. Bu hakkaniyet çerçevesinde de Türkiye’nin geri adım atmasını kimse beklemesin.

(Yunanistan’ın karasularını 12 mile çıkarmak istemesi) Bunu kabul etmemizi mi bekliyorsunuz? Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak?

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ne yazık ki Avrupa’nın, Türkiye’nin lehine, çıkarlarımıza olan hiçbir konuda yanımızda olmayı bırakın tepki vermediğini pek hatırlamıyoruz.

Milletimiz söz konusu bağımsızlığı, istiklali, özgürlüğü olduğunda hiçbir şey dinlemez. Bedel ödemekmiş, şuymuş, buymuş umurunda bile olmaz.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!