SON DAKİKA

Türkiye’den Irak’a ‘IŞİD’e karşı zafer’ tebriği

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, IŞİD’e karşı yürütülen mücadelede hayatını kaybeden Iraklılara Allah’tan rahmet dilendi.

Bu haber 11 Aralık 2017 - 0:58 'de eklendi. 102

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, IŞİD’e karşı yürütülen mücadelede hayatını kaybeden Iraklılara Allah’tan rahmet dilendi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Irak’ın DEAŞ’a karşı yürüttüğü mücadelenin başarıyla tamamlanmasından memnuniyet duyuyor, Irak hükümetini kutluyoruz. Bu uğurda hayatını kaybeden Iraklı kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Bundan sonraki süreçte, kurtarılan bölgelerin yeniden imarı, Irak kurumlarının güçlendirilmesi ve Iraklı kardeşlerimiz arasında ulusal uzlaşı sağlanması istikametinde kararlı adımlar atılmasına ihtiyaç olduğu değerlendirilmektedir. Bu alanda yapılacak çalışmaların toplumun tüm kesimlerini içeren kapsayıcı bir anlayışla hayata geçirilmesi önem taşımaktadır.”

Açıklamada, Türkiye’nin, IŞİD ile mücadelede olduğu gibi, IŞİD sonrası dönemde de her alanda Irak hükümeti ile iş birliği ve dayanışma içinde hareket etmeyi sürdüreceği vurgulandı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın