SON DAKİKA

TÜRKİYE’DEN ERMENİSTAN’A KINAMA

Dışişleri Bakanlığı’ndan Ermenistan’ın Nahçivan’a saldırısına kınama geldi. Yapılan açıklamada “Ermenistan’ın, Azerbaycan’ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne düzenlediği roket saldırısını şiddetle kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 16 Ekim 2020 - 17:42 'de eklendi.
Abone ol

Dışişleri Bakanlığından Ermenistan’ın roketli saldırısına tepki gösterildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Ermenistan’ın işgal ettiği topraklarda aldığı yenilgiler sebebiyle her geçen gün daha da saldırganlaştığının görüldüğü kaydedildi. 

Açıklamada, “Ermenistan silahlı kuvvetlerinin işgal altındaki Gubadlı rayonundan Azerbaycan’ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin Ordubad rayonuna düzenlediği roket saldırısını şiddetle kınıyoruz.” ifadelerine yer verildi. 

Türkiye’nin ortak sınırının bulunduğu Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne yönelik saldırının, çatışmayı Ermenistan’ın işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarının dışına yayma gayretinin “yeni ve tehlikeli bir örneği” olduğu kaydedilen açıklamada, Ermenistan’ın bu tehlikeli provokasyonlardan vazgeçmesi gerektiğine vurgu yapıldı. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Açıklamada, “İnsani ateşkesi ihlal eden Ermenistan sivillere saldırarak savaş suçu işlemekte, şimdi de çatışmayı başka boyutlara taşıma gayretine girişmektedir. Ermenistan, bu saldırgan eylemlerinin sonuçlarını iyi hesap etmelidir. Can Azerbaycan’la ve Azerbaycanlı kardeşlerimizle dayanışmamız her zaman tam olacaktır.” değerlendirmesinde bulunuldu. 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!