SON DAKİKA

Türkiye’den Afganistan’a İnsani Yardım Götüren Tren Yola Çıktı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu ‘İyilik Treni’ Afganistan’a gönderildi.

Bu haber 27 Ocak 2022 - 18:53 'de eklendi.
Abone ol

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Afganistan’a gönderilecek “İyilik Treni” yola çıktı.

Tren Ankara Tren Garı’ndan törenle uğurlandı. Trene, AKP’li Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AKP’li İçişleri Bakan Süleyman Soylu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Hasan Pezük ve yetkililer katıldı.

” ”İYİLİK TRENİ HER ZAMAN DEVAM EDECEK”

AKP’li Bakan Karaismailoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti, iyiliğe ihtiyaç olan bütün mazlumların yanında olduğunu her zaman ispatlamıştır. Bugün göndereceğimiz 2 trenimiz 46 vagondan oluşmakta ve yaklaşık 750 ton iyilik malzemesi taşımakta. İnşallah birazdan harekete başlayacak ve 4 bin 168 kilometre yol kat ederek İran ve Türkmenistan üzerinden 16 gün içinde Afganistan’a ulaşacak. Bu iyilik trenleri, her zaman devam edecek” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

”DÜNYANIN EN ÇOK YARDIM YAPAN ÜLKESİYİZ”

AKP’li Bakan Soylu ise “Bu tren ilk sefer olarak başlıyor. Öğleden sonra 2’nci sefer de olacak ve bu tren devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliği Türkiye’ye başka bir anlam daha kazandırmıştır; son 4 yılda dünyanın en çok yardım yapan ülkesiyiz ve milletiyiz. Oysa Amerika bizden daha zengin, Avrupa bizden daha zengin. Ama gönlü zengin olan, bu işin hassasiyetinde olan bir milletin evladıyız” diye konuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR