SON DAKİKA

TÜRKİYE’DEN 18 ÜLKENİN KATILIMIYLA İCRA EDİLECEK KURTARAN – 2019 DAVET TATBİKATI BAŞLADI

Türkiye’nin ev sahipliğinde 18 ülkenin katılımıyla icra edilecek Kurtaran-2019 Davet Tatbikatı başladı.

Bu haber 27 Mayıs 2019 - 22:06 'de eklendi.

Türkiye, Denizkurdu-2019 Tatbikatı’nın ardından ikinci geniş çaplı tatbikata ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’nin ev sahibi olduğu 18 ülkenin katılımıyla KURTARAN-2019 Davet Tatbikatı başladı. Tatbikata Deniz, Kara ve Hava Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı unsurlar katılıyor.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; Marmaris bölgesindeki Aksaz Deniz Üssü’nde icra edilen KURTARAN-2019 Davet Tatbikatı’na kuvvetlere ait unsurların yanı sıra 18 ülke ve 1 uluslararası kuruluştan gözlemci personel katılıyor.

Denizkurdu-2019 Tatbikatı

Genelkurmay Başkanlığı yıllık tatbikat programı çerçevesinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca planlanarak Deniz Harp Merkezi Komutanlığı tarafından sevk ve idare edilen Denizkurdu 2019, Karadeniz, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz olmak üzere aynı anda üç denizde icra edildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının son dönemdeki en büyük tatbikatlarından Denizkurdu’na, envanterindeki 131 gemi, 57 uçak ve 33 helikopter ile 25 bin 900 personel katıldı.

Tatbikat kapsamında, yerli ve milli silah sistemleriyle yüksek süratli su üstü ve hava “drone”larına atışlar, gemiden karaya çok namlulu roketatar atışları, vurucu insansız hava aracı atışları, silahlı insansız hava aracıyla atışlar, UMTAS ve L-UMTAS güdümlü mermi atışları başta olmak üzere birçok atış ve eğitim yapıldı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!