SON DAKİKA

TÜRKİYE’DE MUHTEMELEN…

Bu haber 29 Temmuz 2017 - 0:44 'de eklendi. Son Güncelleme29 Temmuz 2017 - 15:41

Eski İsveç Başbakanı Carl Bildt, 15 Temmuz darbe girişimini anlatan makalesinde dikkat çeken tespitlere yer verdi.

Aydınlık’ın haberine göre, İsveç’te geçtiğimiz 20 yıl içerisinde başbakanlık ve dışişleri bakanlığı gibi oldukça önemli görevlerde bulunan Nils Daniel Carl Bildt, Toronto merkezli the Globe and Mail gazetesi için geçtiğimiz 15 Temmuz’da gerçekleşen başarısız darbe girişimiyle ilgili bir makale kaleme aldı.

‘ELDEKİ TÜM KANITLAR ONU İŞARET EDİYOR’

Darbe girişimine ilişkin eldeki tüm kanıtların, darbenin FETÖ tarafından tezgahlandığını gösterdiğini ifade eden Bildt, “Şayet darbe ilk 48 saat içinde engellenememiş olsaydı, Türkiye muhtemelen, sonuçları sınırlarının çok ötesine uzanacak olan şiddetli ve yıkıcı bir iç savaşa sürüklenecekti” dedi.

‘PENSİLVANYA’DAKİ GİZEMLİ DİN ADAMI’

Makalesinde, darbe girişimi boyunca F-16 savaş uçaklarının Türk parlamentosunu bombaladığını ve saldırılarda 249 Türk vatandaşının yaşamlarını yitirdiğini anımsatan Bildt, “Türkiye’de bugün, darbenin, Pensilvanya’daki gizemli Müslüman din adamı Fethullah Gülen’e sadık kuvvetler tarafından kışkırtıldığından şüphesi olan bir kimseyi bulmak zor. Görünüşe göre, eldeki tüm kanıtlar bu sonuca destek veriyor” dedi.

İsveçli bir siyasetçi ve diplomat olan Nils Daniel Carl Bildt, 1991-1994 yılları arasında İsveç Başbakanı; 2006-2014 yılları arasında ise İsveç Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!