SON DAKİKA

TÜRKİYE, YENİ GÜNE 3 FARKLI BÖLGEDEKİ DEPREMLERLE BAŞLADI

Türkiye, yeni güne depremlerle başladı. Sabah saat 05.23’te İran’ın Hoy kentinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Van’da da hissedildi. Karadeniz’de Bartın açıklarında da 4.2, Bingöl Karlıova’da ise Saat 09.38’de, 4.3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Bu haber 12 Nisan 2020 - 13:52 'de eklendi.

Türkiye- İran sınırında, merkez üssü İran’ın Hoy kentinde saat 05.23’te Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Van’ın sınır ilçelerinde de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, merkez üssü İran’ın Hoy kentinde saat 05.23’te Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem Van’ın sınır ilçelerinde de hissedildi. Depremde ölü, yaralı ve hasar tespiti henüz belirlenemezken, Depremin merkez üssüne Türkiye’den en yakın yerleşim yerin Saray ilçesine bağlı Kapıköy olduğu tespit edildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de depremin büyüklüğünü 4.9, derinliğini ise 5 kilometre olarak duyurdu.

KARADENİZ’DE 4.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Öte yandan, Van’da meydana gelen depremin ardından 05.31’de de Karadeniz’de Bartın’ın Amasra ilçesi açıklarında 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD’a göre deprem 12 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Karadeniz’de meydana gelen depremin büyüklüğünü 4.0, derinliğini 30 kilometre olarak açıkladı.

BİNGÖL’DE 4.3

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre Bingöl Karlıova’da Saat 09.38’de, 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bingöl’de meydana gelen deprem Van başta olmak üzere çevre illerde de hissedildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!