SON DAKİKA

TÜRKİYE SINIRINI GÖZETLEMEK İÇİN 70 ARAÇ HİBE EDİLDİ

AB, Bulgaristan hudut polisine sınırlarını korumak için 70 adet arazi aracı hibe etti.

Bu haber 10 Mart 2019 - 20:00 'de eklendi.

Avrupa Birliği, Bulgaristan’ın başta Türkiye sınırında kullanılmak üzere, Bulgaristan Hudut Polis Müdürlüğü’ne 70 adet arazi aracı hibe etti.

Ülkenin, Türkiye ile olan sınırına yakın Elhovo Hudut Polis Müdürlüğünde düzenlenen araçların teslim töreninde konuşan İçişleri Bakanı Mladen Marinov, “Bulgaristan’ın da görev paylaşımı yaptığı AB’nin de dış sınırlarını koruma sorumluluğuna büyük önem veriyoruz.” dedi.

Son model güçlü arazi araçlarının hudut polisinin çalışmalarını önemli ölçüde kolaylaştıracağını söyleyen Marinov, “Araçlar, ortak dış sınırlarımıza yönelik düzensiz göç baskısı ile mücadele çabalarımızı desteklemek üzere, AB’nin iç güvenlik fonunun acil yardım mekanizması üzerinden bize hibe ediliyor. AB, gerçekten ortak dış sınırlarımızın güvenliğini sağlamak üzere harcadığımız çabalarımıza büyük değer veriyor.” diye konuştu.

TÜRKİYE, SIRBİSTAN SINIRINI KORUYACAK

Bulgaristan İçişleri Bakanlığından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, 3,6 milyon avro değerinde olan araçların ülkenin AB üyesi olmayan komşuları Türkiye, Sırbistan ve Kuzey Makedonya’ya yakın sınır bölgelerindeki personelin ihtiyaçları için kullanılacağı belirtildi.

Bulgaristan hudut polisi, Türkiye’deki Hamzabeyli’nin karşısındaki Elhovo’nun yanı sıra Kuzey Makedonya sınırındaki Köstendil ve Sırbistan sınırındaki Dragoman olmak üzere toplam 816 kilometrelik bir sınır güzergâhının güvenliğini sağlıyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!