SON DAKİKA

‘Türkiye, Kırım ürünlerinden uzak duruyor’

Bloomberg, ele geçirdiği bir belgeye dayandırdığı haberinde, Türkiye’nin Rus tarım ürünlerine yeni kısıtlamalar getirdiğini iddia etmiş, Rus ihracatçıların artık ticaret misyonlarından veya Türkiye’nin Rusya’daki diplomatik kuruluşlardan izin alma kuralı getirmesini yaptırım olarak değerlendirmişti.

Bu haber 09 Ekim 2017 - 19:26 'de eklendi.

Bloomberg, ele geçirdiği bir belgeye dayandırdığı haberinde, Türkiye’nin Rus tarım ürünlerine yeni kısıtlamalar getirdiğini iddia etmiş, Rus ihracatçıların artık ticaret misyonlarından veya Türkiye’nin Rusya’daki diplomatik kuruluşlardan izin alma kuralı getirmesini yaptırım olarak değerlendirmişti. Ajansa konuşan ismi açıklanmayan bir Türk yetkilinin, bu kısıtlamaların Rusya’nın sadece 9 Türk sebze üreticisine sevkiyat izni vermesine yanıt olduğunu söylediği belirtilmişti.

‘ÜRÜNÜN MENŞEİ KIRIM OLURSA FATURA ONAY ALMAYACAK’

Sputnik’e konuşan Maltsev, “Bildiğim kadarıyla Türk tarafı, Kırım’dan sevkiyatları takip etme amacıyla Rusya’daki Türk konsolosluklarda faturaların onayını talep ediyor. Muhtemelen bu, Kırım’dan gerçekleşen sevkiyatları takip etmek için yapılıyor. Eğer ürünün menşei Kırım olursa görünüşe bakılırsa fatura onay almayacak” dedi.

Diğer yandan kısıtlamalarla ilgili resmi bilgi almadıklarını söyleyen Maltsev, bu kuralların Türkiye’ye tarım ürünleri ihracatının yasaklandığı anlamına gelmediğini, ancak ek idari engel olduğunu kaydetti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!