SON DAKİKA

Türkiye Kan Ağlıyor: Şehit Sayısı 5’e Yükseldi!

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerlerimizin sayısı 5’e çıktı.

Bu haber 24 Mayıs 2022 - 18:11 'de eklendi.
Abone ol

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyon bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 3 askerin şehit olduğunu, 4 askerin de yaralandığını duyurmuştu. Yaralı 2 asker hastanede şehit düştü. Şehit sayısı 5’e yükseldi.

5 ŞEHİT AYNI KAREDE

Şehitlerimizin isimleri şöyle:

  • Piyade Uzman Çavuş Onur Doğan
  • Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya
  • Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli.

MILLI SAVUNMA BAKANI HULUSI AKAR, SEHITLER ICIN TAZIYE MESAJI YAYIMLADI.
FOTO-ANKARA-DHA

HULUSİ AKAR SINIR HATTINA GİTTİ

Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Pençe Kilit operasyonunda teröristlerin hain saldırısının ardından bölgedeki karadan ve havadan operasyonların devam ettiği, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte sınır hattına gittiği öğrenildi.

ŞEHİDİN BABA EVİNE ACI HABER ULAŞTI

Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay’ın acı haberi, İskenderun’a bağlı Modern Evler Mahallesi’nde yaşayan ailesine yetkililer tarafından verildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

ŞEHİDİN EVİNE TÜRK BAYRAKLARI ASILDI

Şehit Kapılay’ın evine Türk bayrakları asıldı. İskenderun ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri, taziye çadırı kurdu. Şehidin annesi Sevinç ve babası Erkan Kapılay’ın yakınları, acı haberle taziye evine akın etti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR