SON DAKİKA

TÜRKİYE, EKONOMİK KRİZDE AMA YENİ MAKAM ARAÇLARI YOLDA

Türkiye, ekonomik krizle birlikte devlette tasarruf yapılmasını konuşuyor. Ancak Cumhurbaşkanlığı’na bağlı başkanlıklar makam aracı ve hizmet aracı edinebilecek.

Bu haber 31 Ekim 2018 - 13:56 'de eklendi. 37

Türkiye, ekonomik krizle birlikte devlette tasarruf yapılmasını konuşuyor. Ancak Cumhurbaşkanlığı’na bağlı başkanlıklar makam aracı ve hizmet aracı edinebilecek.

237 Sayılı Taşıt Kanunu kapsamında edinilecek taşıtların niteliklerinin belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Karara göre, Cumhurbaşkanlığı’na bağlı başkanlıklar ve idarelerin yurt dışı teşkilatlar yabancı menşeli binek veya station-wagon cinsi taşıt edinebilecek.

İdari İşler Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, İletişim Başkanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı, Milli Güvenlik Kurulu, Diyanet İşleri Başkanlığı, Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığı karar çerçevesinde makam aracı ve hizmet aracı edinebilecek.

MİT DÜZENLEMESİ

Aynı zamanda, Hizmet Alımı Suretiyle Taşıt Edinilmesine İlişkin Esas ve Usullerde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Karara göre MİT, hizmetleri için ihtiyaç duyacağı binek, station-wagon, arazi, binek, kaptı kaçtı, panel ve pick-up tipi taşıtları hizmet alımı yöntemiyle edinemeyecek.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN