SON DAKİKA

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan’dan “Üç Kardeş 2021” Tatbikatı: 20 Eylül’e Kadar Sürecek

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan özel kuvvetleri Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de ortak askeri tatbikat gerçekleştiriyor. Tatbikata ‘Üç Kardeş 2021’ adı verildi.

Bu haber 12 Eylül 2021 - 21:45 'de eklendi.
Abone ol

‘Üç Kardeş 2021’ ismi verilen Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan‘ın ortak tatbikatı öncesinde düzenlenen törende üç ülkenin milli marşları seslendirildi, bayrakları göndere çekildi.

Azerbaycan Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Hikmet Mirzeyev, törende yaptığı konuşmada Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan’ın yakın dost ve kardeş ülkeler olduklarını, bu ilişkilerin merkezinde üç ülke halklarının yakınlığının yattığını vurguladı.

[Fotoğraf: AA]

[Fotoğraf: AA]

Dünya’ya ‘dayanışma ve destek’ mesajı

Mirzeyev, Azerbaycan’ın 27 Eylül 2020’de Ermenistan silahlı kuvvetlerine karşı başlattığı 44 günlük karşı taarruzun ilk gününden itibaren Türkiye ve Pakistan’ın Azerbaycan’a gösterdiği dayanışma ve desteğin bunun kanıtı olduğunu söyledi.

Üç ülkenin ilişkilerini daha da güçlendirmek ve geliştirmek için önemli adımlar attığını belirten Mirzeyev, Üç Kardeş 2021 tatbikatının, üç ülkenin askerleri arasında geniş bir deneyim ve görüş alışverişi ve mesleki eğitimlerinin daha da iyileştirilmesine büyük katkı sağlayacağına emin olduğunu dile getirdi.

Atatürk'ün Katilleri

Tören, müzik ve dans gösterileriyle devam etti. Üç Kardeş 2021 tatbikatı 20 Eylül’e kadar sürecek.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!