SON DAKİKA

TÜRK ŞEKER GENEL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

Odatv’nin 1 Kasım’da “Çorum Şeker satışında 10 TIR’lık skandal” başlığı ile duyurduğu haberde yeni gelişmeler yaşandı…

Bu haber 06 Kasım 2018 - 2:08 'de eklendi.

Odatv’nin 1 Kasım’da “Çorum Şeker satışında 10 TIR’lık skandal” başlığı ile duyurduğu haberde yeni gelişmeler yaşandı. Özelleştirilen Çorum Şeker Fabrikası’na geçilen 10 TIR’lık kıyağı yaptığı iddia edilen Türk Şeker Genel Müdürü görevden alındı.

Özelleştirilen şeker fabrikalarına yönelik skandal iddialar giderek artarken, Türk Şeker’in yönetim kademesinde değişikliğe gidildi. Kamu şeker fabrikalarının çatı kuruluşu olan Türk Şeker’de genel müdür değişti. Bu görevi vekâleten yürüten Ergin İçenli görevden alınırken yerine Ergün Yıldız getirildi.

Türk Şeker Genel Müdürlüğü’nde yapılan bu değişikliğin özelleştirmeye konu olmamasına rağmen Çorum Şeker Fabrikası’na iade edilen 10 TIR değerli malzemenin ortaya çıkmasının hemen ardından yapılması anlamlı bulundu.

Türk Şeker Genel Müdürlüğü’nü vekâleten yürüten Ergin İçenli görevden alınarak yerine Ergün Yıldız getirildi. Türk Şeker’de yapılan bu değişikliğin Çorum Şeker Fabrikası’na yapılan 10 TIR’lık kıyağın ortaya çıkmasının hemen ardından gerçekleşmesi dikkat çekti. Şimdi gözler kıyağa göz yumduğu öne sürülen Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu’ya çevrildi.

FABRİKAYA 10 TIR KIYAK GEÇTİ İDDİASI

Bilindiği üzere satılan şeker fabrikalarının daha önce merkez ambardan talep ettiği ancak kampanya dönemlerinde ihtiyaç olmadığı için kullanılmayan kayıtlı ve kayıtlı olmayan malzemelerin listesi çıkarılarak, kullanılmayan bu malzemelerin Türk Şeker’in Ankara’daki ambarına geri gönderilmesi istenmişti. Fabrikadaki kısım ustaları da kendi birimleriyle ilgili listeleri çıkararak genel müdürlüğe bildirmişti. Bildirilen bu listeler doğrultusunda Çorum Şeker Fabrikası’na satışa konu olmayan malzemeler Ankara’daki merkez depoya gönderilmişti. Ancak fabrikanın devrinin hemen ardından ne olduysa Ankara’daki merkez depoya gönderilen değerli malzemelerin fabrikanın yeni sahiplerine geri iade edildiği ortaya çıkmıştı. Motorundan pompasına kadar TIR’lar dolusu malzemelerin satışa konu olmamasına rağmen Çorum Şeker Fabrikası’nı alan Safi Holding’e iade edilmesi büyük bir kıyağı gündeme getirmişti. Çorum Şeker Fabrikası’nı alan Safi Holding’e geçilen bu kıyakta, Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksı ile Türk Şeker genel müdürlüğünü vekâleten yürüten Ergin İçenli’nin Çorumlu olması dikkat çekmişti

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!