SON DAKİKA

TÜRK ORDUSU KOBANİ’YE GİRDİ!

Bu haber 31 Temmuz 2017 - 0:54 'de eklendi. Son Güncelleme31 Temmuz 2017 - 07:29

TSK’nın, Suriye’de YPG kontrolünde bulunan ve Türkiye’ye sınır konumundaki Kobanİ’nin batısındaki Bobene ve Sifteke köylerine girip çıktığı iddia edildi. TSK’nın Ayn el-Arab’a (Kobani) girdiği ve iki köye askeri güç konuşlandırdığı iddia edildi.

TSK’nın saat 21.30 sularında Kobani’nin batısında bulunan Bobene ve Sifteke köyleri yakınlarından kısa süreli olarak Suriye sınırına girdiği ve geri çekildiği iddia edildi. PYD Eş Başkanı Salih Müslim de bu iddiayla ilgili bir haberi sosyal medyada paylaştı.

Türk askerlerinin bölgede mayınlama yaptığı da iddia edildi.

Terör örgütü PKK’ya ait sosyal medya hesapları ve yayın organları, TSK’nın dün akşam 21:30 sıralarında Kobani olarak bilinen Ayn el-Arab’a girdiğini iddia etti.

ASKERİ GÜÇ KONUŞLANDIRILDI İDDİASI

TSK’nın, terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan PYD’nin kontrolünde bulunan Ayn el-Arab’ın batısındaki Bobene ve Sifteke köylerine askeri güç konuşlandırdığı iddia edildi.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILMADI

Söz konusu iddiayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, PYD’li Salih Müslim de iddiayı sosyal medya hesabından paylaştı.

YPG tarafından yapılan açıklamada ise TSK’nın geri çekilmediği belirtilerek Türk ordusunun geri çekilmemesi durumunda ”işgal girişimine” karşılık verileceği belirtildi.

 

 

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!