SON DAKİKA

TÜRK OCAKLARI GENÇLİK KOLLARINDA KRİZ!

Twitter’da @30eksi platformu, gençlerin Türk Ocakları üzerine yaptıkları eleştirileri yayınlamasından sonra tartışmalara milliyetçi çevreden pek çok genç isim katıldı.

Bu haber 05 Ocak 2020 - 0:57 'de eklendi.

(kurultay.net’te yer alan habere göre; sadece 30 yaş altı kişilerin yazılarının paylaşıldığı 30eksi.com’da geçen günlerde Türk Ocaklarının güncel tavrı üzerine “Takipçinin Sesi (1): Türk Ocakları Değerlendirmesi” başlıklı bir yazı yayımlandı. Pek çok gencin görüşünün yer bulduğu değerlendirmede, ifade özgürlüğünün pek kısıtlı olması gerekçesiyle imzasız yayımlandı.

Mevzubahis kolektif yazıda göze çarpan kısımlar şöyle:

“Türk Ocaklarının şu anki yönetimi tam manasıyla mirasyedidir. Türkocağı’nın ismini, sembolünü, yarattığı değeri kullanmaktan başka bir şey yapmamaktadırlar. Burada şunu sormak gerekir: Ocağın ismini, mazisini, binasını ellerinden alırsak geriye neleri kalıyor?”
“Böylesi bir kuruluşun daha aktif olması, gerektiğinde birçok vatanseveri harekete geçirebilmesi gerek kurumun tarihi misyonu gerekse memleketimizin menfaatleri adına oldukça elzemdir.”

“Yazma sebebim Türk Ocaklarını eleştirmek cüretini kendimde bulduğumdan değil bir Türk evladı olarak Ülkü devine iyi dileklerimdir.”

30EKSİ’Yİ CESARETSİZLİKLE İTHAM 

Türk Ocakları Genel Merkez Gençlik Kolu başkanı olduğu öğrenilen Selman Kürşat Balcı, cerasetsizlik ve kılıf uydurma ithamlarında bulundu. Önce 30eksi.com resmi twitter hesabından görüşlerin yazarların değil takipçilerin olduğu belirtilip, altına herhangi bir yazarın isminin yazılmasının neyi değiştireceği soruldu. Akabinde 30eksi’nin kurucusu Alperen İnce şu sözlerle karşılık verdi:

Kaynak: https://www.kurultay.net/haber/turk-ocaklari-genclik-kollari-elestiri-krizi.html

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!