SON DAKİKA

Türk Konseyi’nden 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Türk milletinin şanlı tarihinin dönüm noktası olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, ”Büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, temel insani değerlere bağlılığı ve ilkeli dış politikasıyla Türkiye Cumhuriyeti, bugün de diğer uluslara ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 30 Ağustos 2021 - 3:49 'de eklendi.
Abone ol

Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Türk milletinin şanlı tarihinin dönüm noktası  olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü münasebetiyle tebrik mesajı yayımladı.

Amreyev yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

”Bugün, ev sahibi ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturan Kurtuluş Savaşı’nın muzaffer neticesini tüm dünyaya ilan eden 30 Ağustos Büyük Zaferi’nin 99. yıl dönümünü idrak etmekteyiz.

Büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, temel insani değerlere bağlılığı ve ilkeli dış politikasıyla Türkiye Cumhuriyeti, bugün de diğer uluslara ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. 

Bu önemli günde, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve kardeş Türk halkına en içten tebriklerimi sunuyor, ülkenin Kurucusu ve Ulu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygıyla anıyorum.

Bu vesileyle Türk Dünyasına birlik ve beraberlik diliyorum.” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR