SON DAKİKA

Türk kökenliler Almanya’yı terk ediyor

Bu haber 15 Kasım 2017 - 5:51 'de eklendi.

Almanya’da yaşayan 253 bin Türk vatandaşları, 2006-2012 arasında  Türkiye’ye göç etmiş, 130 bin kişi bir süre sonra Türkiye’deki yaşam standartlarını görerek Almanya’ya geri gelmişti…

Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre, Almanya’daki Türk vatandaşları dönüş eğiliminde. 2006-2012 arasında 253 bin kişi Türkiye’ye göç etmiş, 130 bin kişi bir süre sonra Almanya’ya geri gelmişti.

Merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfından yapılan açıklamaya göre, Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları Türkiye’ye dönüş eğiliminde. Vakıf Başkanı Faruk Şen, İslam düşmanlığı ve ırkçılık nedeniyle son yıllarda 3 milyon 200 bin Türk kökenli göçmenin zora sokulduğunu söyledi. Siyasetçilerin ve Alman halkının tepkisi karşısında, Türk göçmenlerin Türkiye’ye geri dönme eğiliminde oldukları belirtildi.

 

YARISI GERİ DÖNDÜ

TAVAK tarafından 2006-2012 yılları arasındaki göç hareketlerinin incelenmesiyle 253 bin Türk kökenlinin Almanya’dan Türkiye’ye geri döndüğü ancak bunların 130 bin kişilik kesiminin, Türkiye’de yapamayarak yeniden Almanya’ya geldiği ortaya çıkmıştı.

Parlamentohaber.com

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!