ALMANYA’DAN TÜRKİYE’YE SEYAHAT UYARISI!

ALMANYA’DAN TÜRKİYE’YE SEYAHAT UYARISI!
Yayınlama: 24.07.2017
Düzenleme: 08.05.2018 10:02
1
A+
A-

Gerginleşen ilişkiler üzerine Almanya’nın yayınladığı seyahat uyarısı, Avrupa pazarında turizmdeki kötüye gidişi daha da artıracak…
Seyahat uyarısının Almanya pazarında umut bağlanan son dakikacılar ile ilgili beklentilerin gerçekleşmesini önleyeceği belirtiliyor.

Tur operatörleri ve seyahat acentelerinin müşteri ile yüz yüze olan satış elamanlarının bu ortamda müşteriye Türkiye’yi önermenin zorlaştığını, son gelişmelerin umut bağlanan Last minute beklentilerinin de gerçekleşmesini önleyeceğini söylüyor.
Türkiye’nin geçenlerde İstanbul Büyükada’da yapılan ve aralarında Alman yurttaşlarının da olduğu bir toplantıya katılanların FETÖ darbesi ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle tutuklanması ile iki ülke arasında bir süreden beri yaşanan gerginlik zirveye çıktı.

Gerginlikler üzerine Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “Türkiye’yle ilişkilere böyle devam edemeyiz, Almanya’dan Türkiye’ye giden herkes için riskler var” demiş ve Türkiye’ye seyahat yönergelerini yenilediklerini belirterek Alman vatandaşlarına Türkiye’ye seyahat uyarısı yapmıştı.

Gabriel, bu ifadelerini Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de görüşleri olduğu belirtilmişti.

Almanya Dışişleri Bakanlığının bu açıklamalarından sonra Alman basınında bir süreden beri alttan alta yürütülen Türkiye’yea gitmeyin yönüdeki haberleri artık açıktan yapmaya başladığı belirtiliyor.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı