SON DAKİKA

Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun

Her yılın Mayıs ayının Pazar gününde kutlanan anneler günü, 2022 yılında 8 Mayıs tarihine denk geldi. Peki, Anneler günü nedir. Anneler günü neden Mayıs’ın ikinci haftası kutlanır. İşte en güzel anneler günü mesajları…

Bu haber 08 Mayıs 2022 - 4:46 'de eklendi. Son Güncelleme8 Mayıs 2022 - 04:51
Abone ol

Anneler Günü, evlatların annelerine sevgililerinin derinliğini göstermesi açısında büyük önem taşıyan bir gündür. Anneler Günü’nde annelere hediye alınamadıysa bile onlara en içten duygularla sarılmak, annelere en büyük hediyedir. Ancak, Anneler Günü, geçen yıl gibi bu yıl da pandemi gölgesinde geçerken, insanlar uzakta olan annelerine sevgilerini en güzel Anneler Günü mesajları ile hissettirmek istiyorlar.

ANNELER GÜNÜ TARİHÇESİ

Anneler günü geleneği, tarihe bakıldığı zaman Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

Anneler Günü, dünyanın birçok ülkesinde kutlanan bir gündür fakat her ülkede yılın farklı zamanlarında kutlanır.

EN GÜZEL ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

-Gücüme güç, umuduma umut katan annem. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun!

-Benim için her şeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesine. Anneler günün kutlu olsun Anneciğim.

– En harika arkadaşlarımdan biri, gezegendeki en harika annelerden birisin! Anneler Günün kutlu olsun!

– Anneler Günün kutlu olsun! Sen hayatımdaki en özel ve en önemli kadınsın. Seni seviyorum anne

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

– Bu özel günde kalbinin istediği her şey senin olsun. Anneler Gün’ün kutlu olsun annem

– Sevginin sıcaklığı, ilk günkü gibi kucaklaman, güzel gülüşlerin hiçbir zaman başka bir yerde bulunamaz. Seni seviyorum anne. Anneler Günün kutlu olsun

– Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.

Yüreğindeki karşılıksız sevgiyle evladını saran, evladı için her türlü zorluğa göğüs geren annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR