SON DAKİKA

TÜİK’te İki Başkan Yardımcısı Görevden Alındı

Açıkladığı enflasyon ve işsizlik rakamlarıyla ilgili manipülasyon yaptığı söylemleriyle yüklenilen TÜİK’te bir dizi değişiklik yaşandı. Konuyla ilgili olarak Ekonomist Uğur Gürses, sosyal medya hesabından yaşanan değişikliklerle ilgili açıklama beklediğini dile getirdi.

Bu haber 04 Temmuz 2021 - 0:39 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığıyla ilişkili bir araştırma kurumu olan Türkiye İstatistik Kurumu’nda (TÜİK) bir dizi değişiklik yaşandığını Ekonomist Uğur Gürses duyurdu.
Kendi sosyal medya hesabından TÜİK’te iki başkan yardımcısının görevden alındığını ve üç yeni başkan yardımcısının atanmış olduğunu duyuran Gürses, mevcut iki başkan yardımcısının da üzerinden sorumluluklarının alındığını dile getirdi. Gürses daha sonra bunlarla ilgili olarak, “Bunu biri anlatacak mı?” diyerek bir açıklama beklediğini söyledi.

Son günlerde açıkladığı enflasyon ve işsizlik rakamlarıyla ilgili verileriyle manipülasyon yaptığı eleştirilerine maruz kalan TÜİK’te bu değişimin arkasındaki amaç merak konusu oldu.

Gürses’in konuyla ilgili olarak paylaştığı tweet şu şekilde:

“TÜİK’te yine bir değişiklik olmuş; iki başkan yardımcısı görevden alınmış, üç yeni başkan yardımcısı atanmış. Mevcut iki başkan yardımcısının görev sorumlukları üzerlerinden alınarak, ulusal hesaplar, enflasyon ve iş gücü konuları yeni atananlara verilmiş. Bunu biri anlatacak mı?”

Gürses’in paylaşımının ardından ise sosyal medyada, yapılan bu hamlenin açıklanacak verilere müdahale edebilmeyi kolaylaştırmak amacıyla olduğu yorumları yapıldı.

Atatürk'ün Katilleri

Gürses’in paylaşımının ardından ise sosyal medyada, yapılan bu hamlenin açıklanacak verilere müdahale edebilmeyi kolaylaştırmak amacıyla olduğu yorumları yapıldı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!