SON DAKİKA

TTK’DAN VAHDETTİN YALANI

Vahdettin’i milli mücadelenin gizli kahramanı ilan eden bu video, ne yazık ki yüce Atatürk’ün kurduğu Türk Tarih Kurumu tarafından yayınlandı.

Bu haber 17 Ocak 2019 - 16:40 'de eklendi. Son Güncelleme17 Ocak 2019 - 19:52
Abone ol

Gerçeğin nasıl çarpıtılabileceğini göstermek açısından oldukça öğretici olan bu örnek CIA tarafından hazırlanıp internete konulan kurumsal bir ders kitabından alınmıştır:

“Ay’da petrol bulunduğuna dair bir haber okursanız, bunun derhal yalan olduğunu düşünebilirsiniz ki doğru düşünüyorsunuz demektir. Çünkü petrolün oluşması için bitkilerin fosilleşmesi gerekir. Ay’da ise bitki yoktur ve hiç olmamıştır. Öyle ise Ay’da petrol olmaz.

Bu çok açık gerçeğe rağmen siz eğer insanların Ay’da petrol olduğuna inanmalarını sağlamak isterseniz, yine de bunu yapabilirsiniz. Bunun için gereken doğru teklifleri kullanmanız yeter. Önce bazı uzmanlar Ay hakkında bildiklerimizin yeterli olmadığı, Ay’daki doğal kaynakların dünyadaki doğal kaynakların sıkıntısı için çare olabileceği konusunda makaleler yazarlar. Bu makaleler gazetelerde haber yapılır.

Sonra Ay’daki doğal kaynaklarla ilgili sempozyumlar düzenlenir ve böylece kamuoyunun kafasında Ay-doğal kaynaklar ikilisi konusunda zihinsel bir hazırlık yapılmış olur. Bu döneme ‘ön propaganda dönemi’ diyebiliriz. Sonra ikinci aşamaya geçilir ve sanayideki gelişmenin dünyanın her yerine yayılması sonucunda petrol kaynaklarının küresel talebi karşılamadığı doğrultusunda yayınlar yapılır, makaleler yazılır, röportajlar yapılırken Ay’da petrol bulunması ihtimali olduğu tartışmaları kamuoyuna yoğun bir şekilde taşınmaya başlanır. Bu süreçte özellikle ‘Ay’da petrol olamaz’ diyen bilim insanları ve politikacıların görüşlerinin hem yetersiz hem de bilimsellikten uzak ve ilerlemenin karşısında olduğu şeklinde kamuoyuna bir intiba verilmesi gerekir.

Aynı süreçte değişik basın, yayın organlarında ay yüzeyinde petrol benzeri bir maddenin bulunduğuna dair düzenli olarak da haberler yayınlanmasında fayda vardır. Kamuoyu bu süre içerisinde Ay’da petrol olduğu görüşüne daha fazla alışacaktır. Bu süreçte yine bazı bilim insanlarına aydaki petrolü araştırmaları için geniş mali kaynaklar oluşturulur. Bu bilim insanlarının yaptıkları, Ay’da petrol olduğuna dair ihtiyatlı ve ihtiyatsız açıklamalar basında abartılı şekilde yer almalıdır. Hatta ‘Ay’da Petrolü Sevenler Derneği’ diye bir dernek kurulabilir, tişörtler tasarlanabilir, sevilen bazı markalar ile “Ay’da petrol var” görüşü bir araya getirilebilir. Ay’da petrol olduğu görüşünün ders kitaplarına konulması için de baskıların yapılmasına başlanabilir.

Kuracağımız psikolojik baskı ile Ay’da petrol olduğuna inanmayanları dahi bu görüşleri açıklamaktan korkar hale getirmeliyiz. Hatta bir kısmı ‘Tamam Ay’da petrol var ancak arayacak isek de bunu onurumuzla arayalım’ demeli, bu noktaya gelmelidirler. Ancak ayda petrol olduğuna inanmayanların, görüşlerini kamuoyu ile paylaşmaları rahatsızlık vericidir. Onların mümkün olduğu kadar az, bu görüşlerini dile getirmeleri sağlanmalı.

Üniversitelere verilecek fonlarla üniversite öğrencilerinin bu konuda yazacakları makalelerle ilgili yarışmalar düzenlenmelidir. Ay’da petrol olduğunu ileri sürenler mali olarak ödüllendirilmelidir. Onlar, bu görüşlerinde samimi olmasalar dahi, bir süre sonra bu görüşe inanmak ve hatta Ay’da petrol olduğunun kesin savunucuları olmak zorunda kalacaklardır. Aksi halde vicdanları kendilerini rahatsız eder. Böylece tezimizin en güçlü savunucularının da zaman içerisinde ortaya çıktığını göreceğiz. Aydınların büyük bir kısmı Ay’da petrol olduğuna inanmayacaktır ama toplum içinde yaptıkları açıklamalarda ‘Ay’da petrol bulunursa çok iyi olur’ diyeceklerdir. Artık sonuca vardığımızı söyleyebiliriz.”

Algımızı yönetmek isteyen odakların, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e karşı bilinçli ve sistemli bir şekilde kara propaganda başlattıkları görülmektedir. Yukarıda verilen “Ay’da petrol var” örneğinde olduğu gibi yalan bilgiler gerçekmiş gibi yansıtılmakta; Atatürk’ün ailesi, başarıları, yaşam tarzı, devrimleri gibi pek çok yönünü hedef alan düzmece iddialar, resmi tarihe karşı alternatif tarih adı altında kamuoyuna sunulmaktadır.

Alternatif tarihin çarpıttığı konuların başında Sultan Vahdettin meselesi gelmektedir. Alternatif tarihe göre asla hain olmayan Vahdettin, milli mücadeleyi planlayan, finanse eden ve Atatürk’ü milli mücadele boyunca el altından sürekli destekleyen kişidir. Bir başka ifadeyle Vahdettin, milli mücadelenin gizli kahramanıdır. Burada öncelikli hedef olumlu Vahdettin algısını zihinlere yerleştirmektir. Bu başarılırsa Atatürk zihinlerde sorgulanmaya başlayacak, Vahdettin’den aldığı gizli destek sayesinde vatanı kolaylıkla kurtarmış ve eline fırsat geçtiği zaman saltanat ve hilafeti kaldırmak suretiyle Padişah’a ihanet etmiş bir Osmanlı subayı durumuna düşecektir.

Bu duruma izin vermemek için “Çarpıtılan Tarihle Hesaplaşma” kitabını yazdım ve “Ay’da petrol yoktur!” dedim.

Gelin, algımızı yönetmelerine izin vermeyelim ve hep beraber haykıralım:

“Ay’da Petrol Yok!”

Vahdettin’i milli mücadelenin gizli kahramanı ilan eden bu video, ne yazık ki yüce Atatürk’ün kurduğu Türk Tarih Kurumu tarafından yayınlandı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Birileri düzene uymaya devam ededursun, bizde gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz.

Bir kez daha tekrarlıyorum ki Vahdettin’in milli mücadeleye zerrece katkısı olmamıştır.

Vahdettin’i yüceltmek için ortaya atılan bütün savlar “Çarpıtılan Tarihle Hesaplaşma” kitabımda belgeler ışığında çürütülmüştür.

Vahdettin’i aklamak için gerçekte olmayan bilginin nasıl var gibi gösterildiği, var olan bilginin nasıl değiştirildiği, tarihi verileri okumakta ne gibi hatalar yapıldığı göz önüne serilmiştir.

Tarihi çarpıtmaya çalışanlarla olan fikir mücadelemiz devam edecektir.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!