SON DAKİKA

TSK’da İstifa Eden General Sayısı 5’e Çıktı!

TSK’da neler oluyor? İstifa eden general sayısı 5 oldu. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, TSK’dan 3 generalin istifa ettiğini açıklamıştı. Öztürk, istifa eden general sayısının 5’e yükseldiğini yazdı.

Bu haber 22 Eylül 2021 - 17:10 'de eklendi. Son Güncelleme23 Eylül 2021 - 18:50
Abone ol

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, TSK’da istifa eden general sayısının 5’e yükseldiğini yazdı. Geçtiğimiz günlerde TSK’dan 3 generalin istifa ettiğini yazan Öztürk, bugünkü yazısında istifa eden general sayısının 5’e yükseldiğini yazdı. Öztürk, “Bu kesin ve teyitli bilgidir” dedi.

Komando birlikleri ve özel kuvvetlerde görev yapmış, Suriye Harekat bölgesinde bulunmuş 5 generalin istifa ettiğini yazan Öztürk, “Bazı gazetelerde istifa edenlerin Barış Kalkanı Harekât Bölgesi Komutanlığı’ndan Tümgeneral Hakan Öztekin, Bingöl 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Enis Koç, 8. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Orhan Akkurt olduğunu açıkladı.” ifadelerini kullandı.

Her istifanın görevle ilgili olmayabileceğine işaret eden Saygı Öztürk, “Her istifa görevle ilgili olmayabiliyor. Eğer sağlık, çocuk okutma gibi nedenler değil de, yine istifa ediliyorsa o zaman bazı sıkıntılar var demektir. O sıkıntıların ne olduğu konusunda değişik yorumları da televizyonlarda emekli komutanlar yeri geldiğinde ifade ediyor. Bunları da dikkate almak gerekiyor. Çünkü, istifa edenler de bu ülkenin yetiştirdiği en savaşçı komutanlar olduğunu da hatırlatmış olalım.” diye yazdı.

MSB’DEN AÇIKLAMA

“TSK’da görev yapan her bir personelin, bu kutsal görevi seçmesi kadar emekli talebinde bulunması da en doğal hakkıdır.

926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nda yer alan düzenlemeler çerçevesinde, emeklilik hakkını kazanmaları kaydıyla, dileyen her TSK personeli görevini ifa sırasında kendi isteği ve iradesi ile Ocak-Şubat veya Temmuz-Ağustos aylarında emeklilik talebinde bulunabilmektedir.

Bu kapsamda emeklilik dilekçelerinin alınması işlemi 31 Ağustos 2021’de tamamlanmıştır.

Atatürk'ün Katilleri

Sadece iki generalimiz sağlık ve ailevi nedenlerle emeklilik talebinde bulunmuş ve talepleri kabul edilmiştir.

Söz konusu iki generalimizin emeklilik taleplerinin olağan dışı bir işlem gibi göstererek TSK’nda bir sıkıntı varmış gibi vermek, sayılar ve isimler vererek olumsuz algı oluşturmaya çalışmak; iyi niyetle açıklanması mümkün olmayan, hem emeklilik talebinde bulunan personelimizin kişilik haklarına saygısızlık hem de TSK’nı yıpratmaya yönelik algı oluşturma çabaları olarak değerlendirilmektedir.

Asılsız haberlerle hakları ihlal edilen personelimizin gerçeği yansıtmayan haber veya yorumlara karşı her türlü hukuki yola başvurma hakkı saklıdır.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!