SON DAKİKA

TSK ORDUDAN AYRILMIŞ OLAN SUBAY VE ASTSUBAYLARI TEKRAR GÖREVE ÇAĞIRDI! SAVAŞA HAZIRLIK MI?

Yargıtay’ın bozma kararının ardından görülen 235 sanıklı Ergenekon Davası’nda karar açıklandı ve tüm sanıklar beraat etti. 12 Haziran 2007’de bir ihbarla başlayan davanın İlk duruşması, 20 Ekim 2008’de görülmüştü…

Bu haber 02 Temmuz 2019 - 1:03 'de eklendi. Son Güncelleme2 Temmuz 2019 - 01:10

Yargıtay’ın bozma kararının ardından görülen 235 sanıklı Ergenekon Davası’nda karar açıklandı ve tüm sanıklar beraat etti. 12 Haziran 2007’de  bir ihbarla başlayan davanın İlk duruşması, 20 Ekim 2008’de görülmüştü.

AYM’nin ‘hak ihlali’ kararından sonra yeniden görülen Balyoz davasında da geçen yıllarda 236 sanığa beraat kararı çıkmıştı. Davaya konu dijital verilerin sahte olduğunun anlaşıldığını belirten mahkeme, sahteciliği yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

İki kumpas davasında onlarca asker ve general yargılandı hapse atıldı. Bu gerekçelerle TSK’dan atılan askerlerin yerine FETÖ’cülerin yerleştirildiği 15 Temmuz darbe girişimine kadar çok tartışılmıştı.

FETÖ’cü darbe girişiminin ardından ise en büyük zararı yine TSK gördü. Özellikle Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda uçakları uçuracak personelin bile kalmadığı iddia edilmişti.

Bu iddiayı kuvvetlendirecek bir belgeye Odatv ulaştı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Daire Başkanı Hava Pilot Tuğgeneral Kutlay Demir’in imzasını taşıyan belgede “yapılan çalışmalar eski personelin tecrübelerine başvurmanın zaruri hale geldiğini göstermektedir” ifadeleri yer aldığı görüldü.

Eski savaş pilotlarını yeniden göreve çağıran yazıda “Tecrübenizden faydalanarak Hv.K.K.’lığının vurucu gücüne katkı sağlamak amacıyla yeniden pilot subay olarak istihdam edilmenize ihtiyaç duyulmuş olup yapılan bu tebliat ile Hv.K.K.’lığının yeniden yapılandırılması kapsamında göreve çağırılmaktasınız” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan yeniden göreve çağrılan personellerin arasında 1960-1965 doğumluların da olduğu iddia edildi.

İşte o yazı:

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!