SON DAKİKA

TRUMP VE NATO’DAN SALDIRILARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Irak’ta başta olmak üzere farklı bölgelerde ABD askeri üslerine yapılan saldırılara ilişkin ABD Başkanı Donald Trump’tan ve NATO’dan son dakika açıklaması geldi.

Bu haber 06 Ocak 2020 - 1:57 'de eklendi.

Irak’taki ve farklı bölgelerdeki ABD’nin askeri üslerine peş peşe saldırı yapıldığına dair haberler gelirken ABD Başkanı Donald Trump’tan gerilimi yükselten açıklama geldi.

Sosyal medya hesabı twitter üzerinden açıklama yapan Trump, “Eğer İran herhangi bir ABD varlığını hedef alırsa, hızlı, geri adım atmadan ve belki de orantısız bir şekilde geri cevap vereceğiz” ifadelerini kullandı.

NATO’DAN DA SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ

Ayrıca söz konusu saldırılara dair NATO’dan da gece yarısı açıklaması geldi.

NATO, ABD’nin İranlı General Süleymani’nin Bağdat’ta öldürülmesinin ardından Orta Doğu’da oluşan kritik durumu görüşmek için Brüksel’de acil bir toplantı gerçekleştirecek.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifak üyelerine danışılmasının ardından toplantının organize edildiğini duyurdu.

NATO üyelerinin düzenli aralıklarla toplanmasına rağmen, yarın yapılacak olan toplantı Irak’ın nükleer anlaşma taahhütlerini askıya almasının ardından doğan risk nedeniyle düzenlenecek.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!