SON DAKİKA

‘TRUMP, BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURMAK İSTİYOR’

ABD’nin Suriye’den çekilme kararında bir dizi faktörün etkili olduğunu belirten Suriye’nin Çin Büyükelçisi İmad Mustafa, bunlardan birinin Washington’un Türkiye’yi Rusya’dan uzaklaştırıp kendi yörüngesine çekme arzusu olabileceğini ifade etti.

Bu haber 21 Aralık 2018 - 0:51 'de eklendi.

Mustafa, ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den çekilme kararı almasının olası nedenlerine ilişkin görüşlerini paylaştı. Mustafa’ya göre bu nedenlerden biri, Washington’un Türkiye’yi Rusya’dan uzaklaştırıp kendi nüfuz alanına çekme arzusu olabilir.

‘TRUMP DİKKATLERİ DIŞ POLİTİKAYA KAYDIRACAK’

Trump’ın dikkatleri iç siyasi sorunlardan farklı bir yöne çekme ve toplumda dış politikaya ilişkin bir tartışma oluşturma çabası içinde olduğunu kaydeden Suriyeli diplomat, “Artık Trump’ın rakipleri, onun politikaları yerine ABD’nin dış politikasını eleştirecek. Trump da, bunu askerleri evlerine döndürmek istediği için yaptığını ve terörün mağlup edildiğini söyleyecek” ifadelerini kullandı.

‘HER SURİYELİ ABD’Lİ ASKERLERİN ÇEKİLMESİNİ GÖRMEKTEN MUTLU OLACAK’

ABD’nin çekilmesinin her halükarda Suriye’nin çıkarlarına uygun olduğunu da söyleyen Mustafa, “Her Suriye vatandaşı, son ABD askerlerinin çekildiğini görmekten mutlu olacak” diye ekledi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!