SON DAKİKA

TRT World’den şüpheli şekilde hayatını kaybeden editörü hakkında açıklama

Akgüç, yaptığı yazılı açıklamada, TRT World İstanbul ofisinde editör olarak görev alan 34 yaşındaki Yeni Zelanda vatandaşı Yasmine Ryan’ın, 30 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’un Ortaköy semtinde ziyaret için gittiği yakın bir arkadaşının yaşadığı apartmanın 5.

Bu haber 02 Aralık 2017 - 11:21 'de eklendi.
Abone ol

Akgüç, yaptığı yazılı açıklamada, TRT World İstanbul ofisinde editör olarak görev alan 34 yaşındaki Yeni Zelanda vatandaşı Yasmine Ryan’ın, 30 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’un Ortaköy semtinde ziyaret için gittiği yakın bir arkadaşının yaşadığı apartmanın 5. katından düşerek hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Bu acı haberi vermekten ötürü derin bir üzüntü duyduklarını vurgulayan Akgüç, “TRT World ailesine bundan tam 1 yıl önce katılan, değerli editörümüz Yasmine Ryan’ın ölüm haberi, hepimizi derinden üzmüş ve sarsmıştır” ifadesini kullandı.

TRT World çalışanlarından Yasmine Ryan’ın ailesine, yakınlarına, tüm çalışma arkadaşlarına sabır ve başsağlığı dileriz. pic.twitter.com/ZOeydU2GL8

— TRT Kurumsal (@TRTKurumsal) 1 Aralık 2017

Ryan’ın vefatıyla ilgili adli soruşturmanın sürdüğünü aktaran Akgüç, şunları kaydetti:

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“TRT World olarak, bizleri üzüntüye boğan bu elim olayla ilgili Yeni Zelanda konsolosluk yetkilileri ile birlikte süreci yakından takip etmekte, başta Ryan’ın ailesi ve yakınları olmak üzere ilgili tüm makamlara her türlü desteği vermekteyiz. TRT World ailesi olarak, insanlık ve gazetecilik adına geride oldukça zengin bir miras bırakan Ryan’ı, 2010 yılında kazandığı ‘Uluslararası Gazetecilik Mükemmellik Ödülü’ gibi pek çok başarısı ve yakın arkadaşlığı ile hatırlayacağız ve daima özleyeceğiz.”

Akgüç, Yasmine Ryan hakkında daha fazla bilgi edinmek için, TRT World’un internet sitesinde yer alan ‘In Memory of Yasmine Ryan’ (Yasmin Ryan’ın Anısına) yazısının okunabileceğini belirtti.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!