SON DAKİKA

TRT World editörünün sır ölümü

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre, Ryan dün akşam İstnabul Ortaköy’de bulunan Dereboyu Caddesi’ndeki arkadaşının evine ziyaret için geldi.

Bu haber 01 Aralık 2017 - 10:38 'de eklendi.

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre, Ryan dün akşam İstnabul Ortaköy’de bulunan Dereboyu Caddesi’ndeki arkadaşının evine ziyaret için geldi. Arkadaşıyla sohbet eden Ryan uyuyacağı odaya geçti. Saat 02.20 sıralarında arkadaşı bir gürültü duydu ve odaya geldiğinde gazeteciyi dairenin penceresinden düşmüş şekilde buldu.

Olay yerine gelen sağlık ekibi Ryan’ın öldüğünü belirledi. Cesedi incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Polis ev ve düştüğü yerde inceleme yaptı. 

Our piece on our colleague and dear friend @yasmineryan. She will be missed dearly. RIP https://t.co/SaxCRLcHQ3

— Shaheryar Mirza (@mirza9) 30 Kasım 2017

‘ŞÜPHELİ ÖLÜM’

Polis ekipleri Ryan’ın arkadaşının ifadesini aldı. Ryan’ın arkadaşı düşme  anını görmediğini, sesler üzerine odaya koştuğunu arkadaşını odada göremediğini, pencerenin açık olduğunu gördüğünü söyledi. 

Polis olaydaki sır perdesini aralamak için çalışma başlatırken, olay tutanaklara şüpheli ölüm olarak geçti.

10 YILDIR GAZETECİLİK YAPIYOR

Ryan, gazeteciliğe Yeni Zelanda’da başladı.  Cezayirli göçmenleri konu alan yazı dizisiyle 2010 yılında Uluslararası Gazetecilik Mükemmelik Ödülü aldı. New York Times ve Herald Tribne için çevrimiçi yapımcı ve video gazeteci olarak çalışan Ryan daha sonra Al Jazeere English’de görev aldı. Ryan, 2011 yılında başladığı görevinde Tunus’taki ayaklanmayı takip etti.  Fransa’da 2012  seçimlerini, aynı yıl Bingazi’deki ABD Büyükelçiği’ne saldırıyı haberleştirdi. ABD’deki 2016 yılı seçimlerini izleyen tecrübeli gazeteci 10 yıldır gazetecilik yapıyordu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!