SON DAKİKA

Topbaş: İlahiyat eğitimi aldım, FETÖ’cü olamayız

Topbaş, halefi Mevlüt Uysal’ı makamında ziyaret etti.

Bu haber 05 Ekim 2017 - 16:53 'de eklendi.

Topbaş, halefi Mevlüt Uysal’ı makamında ziyaret etti. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Topbaş “Beyaz bir sayfa açarak geldim, onurumla arzı veda ettim” dedi ve şunları söyledi:

“Benim hakkımda bir takım ithamlarda bulunuyorlar. Bütün samimiyetimle söylüyorum ben İmam Hatip Eğitimi aldım. Ben ilahiyat eğitimi almış birisiyim. Dinini bilen, inancını bilen insan Allah’la kul arasına kimsenin giremeyeceğini bilir. Biz bundan dolayı FETÖ’cü olamayız, Asla. Böyle bir yafta bize yakışmaz, yapışmaz. Bunun altını çizerek net söylüyorum. Kimseye özel davranmamaya özen gösterdim. O bir takım ithamlar hepsi yersiz. Biz beyaz sayfa açarak onurumuzla geldik, tekrar onurumuzla arzı veda ettik.”

‘GEZİ OLAYLARINDAN SONRA FATURA BANA KESİLİR DİYE ADAY OLMAK İSTEMEDİM

2014 seçimlerinde aday olmak istemediğini belirten Topbaş, “2014 seçimlerinde aday olmak istemedim, başka bir arkadaşıma devredip arz-ı veda etmek istedim. Gezi olayları sonrasında partimiz bir kan kaybeder ve İstanbul’u alamazsa faturasının bana kesileceğini düşündüm. Çünkü kamuoyundaki büyük ilgi ve destek beni işaret ediyordu. Ben aday olmasaydım, siya ilerimiz bizi başka bir türlü değerlendirirdi. Bıraktı ve gitti derlerdi. Bunu yapmamak için aday olduk. Bunu açık ve net söylüyorum ben esasında 2014 seçimlerinde 2 dönem yeterli diye düşünüyordum” diye konuştu.

‘KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM’

Topbaş, hakkında bazı taraflı yazıların çıktığını savunarak şunları söyledi:

“Bütün siyasiler olarak bizim bulunduğumuz nokta hedefte olduğumuz bir yerdir. Bu yüzden bunları ben eleştiri olarak almıyorum hiç kimseye de kırgın değilim, kimseye de bir tavır koymadım. Aksi taktirde biz duygularımızla hareket etseydik, elimizde bulunan güç bize çok farklı işler yaptırırdı. Ama biz bunu yapmadık. Benim yönetim anlayışımdan dolayı hiçbir siyasi gerginliğe girmedim. O yüzden kimseye kırgın değilim.”

‘O DOSYALARLA İSTİFAMIN ALAKASI YOK’

Kendisini istifa noktasına getirdiği ifade edilen AK Partili üyelerin sunduğu 5 dosya ile ilgili de konuşan Topbaş, “Benim istifamın o 5 dosya ile hiçbir alakası yok. Bu kararım benim çok daha eski birkaç ay öncesinden geliyor. Düşüncelerimde, değerlendirmelerimde kendimce mütalaa ettiğim bir süreç vardı. Bu belediyede ben daha önce de dosyaları iade ettim. Partili olmama rağmen yanlış gördüğüm zaman doğrular konusunda yetkilerimi kullanmaya çalıştım. 5 dosya ile görev bırakılır mı? Başkan 5 dosyadan dolayı görevi bırakıyor, böyle bir şey olmaz. Kırgınlık olarak görmeyin, o 5 dosya ile alakası yok” dedi.

‘BUNDAN SONRA BİR GÖREV BEKLEMİYORUM’

Aktif siyaset içerisinde sürekli görev aldığını söyleyen Kadir Topbaş, “Bu döneme kadar aktif siyaset içinde oldum, il başkan yardımcılıklarım oldu, görevlerim oldu. Her kademede siyaset yaptım. Onun için benim insanlara yaklaşımım bu ülkenin geleceği içindir. Benim şu anda siyasi kimlik olarak sadece partimde üyeliğim devam ediyor. Ama bundan sonraki yaşamımda idari ve siyasi bir görev beklemiyorum” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!