SON DAKİKA

TİTREMESİ GÜNDEM OLDU

Almanya Başbakanı Angela Merkel, kameralar önünde iki defa titrerken görülmesi üzerine sağlık durumuyla ilgili sorulara “İyiyim” diye cevap verdi.

Bu haber 30 Haziran 2019 - 14:43 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Japonya’daki G20 zirvesinde Alman DPA haber ajansına konuşan Merkel, ‘sağlığıyla ilgili endişelerin hızla yok olacağına inandığını’ söyledi. Titremesinin sebebi ve doktora görünüp görülmediği sorulduğunda ise Merkel ‘doktora bildirilmesi gereken özel bir durum olmadığını’ ifade etti. Merkel Perşembe günü Berlin’deki törende iki dakika boyunca titrerken görülmüştü. Gelecek ay 65 yaşına basacak olan Merkel, titremesi durana kadar kollarını kavuşturup bekledi. Bu sırada da kendisine uzatılan bir bardak suyu reddetti.

Merkel daha önce de Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin yanında titrerken görülmüş, sebebinin sıcak havalar nedeniyle ‘su kaybı’ (dehidrasyon) olduğunu söylemişti.

Atatürk'ün Katilleri

Almanya Başbakanı 2017 yılında Meksika ziyareti sırasındaki bir askeri törende de titreme nöbetine girmişti. Merkel’in düzenli sağlık kontrolünden geçtiği ve herhangi bir sıkıntısı olmadığı bildiriliyor

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!