SON DAKİKA

Tillerson: Sınır gücü kurmak gibi bir niyetimiz yok

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kanada’dan ABD’ye dönerken gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye’de ‘Sınır Güvenlik Gücü’ konusunda “Bütün durum yanlış aktarıldı, yanlış tarif edildi.

Bu haber 18 Ocak 2018 - 8:19 'de eklendi. 50

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kanada’dan ABD’ye dönerken gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye’de ‘Sınır Güvenlik Gücü’ konusunda “Bütün durum yanlış aktarıldı, yanlış tarif edildi. Bazı kişiler yanlış ifade etti. Bir güvenlik gücü yaratmıyoruz” dedi. 

“ABD, Türkiye’ye açıklama borçludur” diyen Tillerson ayrıca geçen salı günü Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kanada’da durumu netleştirmek için konuştuklarını söyledi.

Tillerson ayrıca “Türkiye’nin neden bu şekilde tepki gösterdiğini anlayabiliyorum. Yerel güçleri eğitriyor olmamızın sadece sebebi orada IŞİD’den arındırılan bölgelerdeki güvenliği sağlamak” diye konuştu.

Pentagon sözcülerinden Eric Pahon da yaptığı yazılı açıklamada, ABD’nin Suriye’deki yerel güçleri eğitmeye devam ettiğini, bunun ‘yeni bir ordu’ ya da ‘sınır koruma gücü’ olmadığı söylemişti.

 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın