THY’NİN ORTAK KURULUŞU DO&CO’DA 25 PERSONELE ÜCRETSİZ İZİN!

Türk Hava Yolları’nın Avusturya merkezli DO&CO ile ortak kuruluşu Turkish DO&CO’da tasarruf tedbirleri sürüyor. 25 personel ücretsiz izne çıkarıldı.

THY’NİN ORTAK KURULUŞU DO&CO’DA 25 PERSONELE ÜCRETSİZ İZİN!
Yayınlama: 10.03.2020
4
A+
A-

Airport Haber’de yer alan habere göre; Türk Hava Yolları’nın Avusturya merkezli DO&CO ile ortak kuruluşu Turkish DO&CO’da tasarruf tedbirleri sürüyor. 25 personel ücretsiz izne çıkarıldı.

Türk Hava Yolları’na ikram hizmetleri sunan Turkish DO&CO, üst üste yaşanan ve havacılık sektörünü yakından etkileyen ‘Boeing 737 MAX’ ve ‘Korona Virüs’ krizleri nedeniyle tasarruf tedbirleri uygulamaya devam ediyor.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; THY’nin kısa dış hat uçuşlarında servis şefi uygulamasını kaldırmasıyla Ocak ayının sonunda 190 uçan şef ile yolları ayıran Turkish DO&CO’da şimdi de 25 çalışan ücretsiz izne çıkarıldı. İzne çıkarılan personelin farklı birimlerden olduğu öğrenildi.

Öte yandan Ocak ayında işten çıkarılan uçan şeflere Türk Hava Yolları’nda kabin memuru olarak çalışmaları için yapılan davet sonrası 190 kişi iş görüşmesine çağrılmıştı. Ancak görüşmeye giden Turkish DO&CO eski çalışanlarına herhangi bir geri dönüş yapılmadığı belirtildi.

Kaynak:Airport Haber

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı