SON DAKİKA

THY’NİN MEDİKAL ALIMLARI 3 AYLIK ŞİRKET OLAN ‘AYCI’ MEDİKAL’DEN!

Türk Hava Yolları’nın (THY) Medikal Sağlık Hizmetleri’nin, Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın amca oğlu Serkan Aycı tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Aycı Medikal Ürünler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi isimli şirketin 3 ay önce kurulduğu öğrenildi.

Bu haber 18 Haziran 2020 - 1:23 'de eklendi.
Abone ol

Türk Hava Yolları’nın (THY) Medikal Sağlık Hizmetleri’nin, Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın amca oğlu tarafından yapıldığı ortaya çıktı.

Aycı Medikal Ürünler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi isimli şirketin 20 Mart 2020 tarihinde kurulmuş olmasına rağmen, Türk Hava Yolları’nın Medikal işlerini henüz yeni kurulan bu şirket üzerinden yapması dikkat çekti.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile aynı soyadı taşıyan şirket sahibi Serkan Aycı’nın İlker Aycı ile yakınlık derecesi de ortaya çıktı. İlker Yağcı ile Serkan Yağcı’nın amca oğlu olduğu belirtildi.

Özellikle Covid-19 pandemisi sonrasında sağlık giderleri artan THY’nin ihtiyaçlarını bu yeni kurulan şirket üzerinden karşılaması dikkatlerden kaçmadı.

İstanbul Ticaret Odası’na kaydını 20 Mart’ta yaptıran şirketin 100 bin TL sermayeli olarak Ekşioğlu Mahallesi – Çekmeköy adresinde bulunduğu öğrenildi.

THY’nin bu süreçte Aycı Medikal Ürünleri Medikal Şirketi’nden ne kadarlık alım yaptığı ve alım işinin ihalesiz yapılıp yapılmadığı ise merak konusu oldu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!