SON DAKİKA

THY’deki Yabancı Pilotlar Meclis Gündeminde

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Türk Hava Yolları’nda (THY) kaç Yunanlı pilot çalıştığı sorusunu Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na sordu. Karaismailoğlu “THY’de 3 bin 419 pilot görev yapmaktadır” yanıtını verdi.
Kaynak: CHP’li Ali Öztunç sordu Bakan Adil Karaismailoğlu Türk Hava Yolları’nda kaç pilotun çalıştığını açıkladı!

Bu haber 18 Mayıs 2021 - 1:01 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Türk Hava Yolları’nda (THY) kaç Yunanlı pilot çalıştığına ve Cumhurbaşkanlığına Kanada kuyruklu VIP uçağının kaça alındığı sorularını TBMM’ye soru önergesi verdi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu soruya, “Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre ülkemizde toplam 9003 uçak ve 176 helikopter pilotu bulunmakta olup, bu pilotlardan 3 bin 419’u THY’de görev yapmaktadır” şeklinde yanıt verdi. 

“1500’E YAKIN PİLOT İŞSİZ GEZERKEN…”

Bakan Karaismailoğlu’nun yanıtını ANKA Haber Ajansı’na değerlendiren CHP’li Öztunç, “Yanıt maalesef yine gelmedi. Bakanın bize verdiği yanıtta kaç yapancı pilotun çalıştığı verilmiyor, pilot sayısından bahsediliyor. Üstelik ülkede 1500’e yakın pilot işsiz gezerken maalesef bakanlık bunlara ilişkin sorumuza yanıt vermiyor” dedi.

Atatürk'ün Katilleri

Cumhurbaşkanlığına alınan uçağa ilişkin sorusunun yanıtsız bırakılmasına da tepki gösteren Öztunç, “Bugüne kadar 1 saat bile uçmayan bu uçak Cumhurbaşkanlığı için alındı, Ankara’da hangarlarda bekletiliyor. Ona da cevap verilmedi. Bakan bu uçağın Cumhurbaşkanlığı uhdesinde olduğunu, yanıt veremeyeceğini söylüyor. Allah aşkına bir milletvekili olarak soruyoruz, tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla, fakir fukaranın hakkıyla alınan bu uçağa kaç para verdiniz? Kaç uçak var diye soruyoruz, bakanlıktan yanıt verilmiyor” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!