SON DAKİKA

THY’DE BÜYÜK VURGUN! ‘İLKER AYCI’NIN MASRAFINDA AŞIRILIK’

Airporthaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık, Türk Hava Yolları’nda dönen rantı yazmaya devam ediyor.

Bu haber 25 Haziran 2019 - 11:27 'de eklendi.

Daha önce Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün’ün eşi yürümesin diye, uçakları pasaport kontrolüne yakın yere park edilmesi talimatı verdiği iddiasını gündeme getiren Airporthaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık, şimdi de THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın ‘masraflarını’ yazdı. Kıdık bugünkü köşesinde, Aycı’nın 150 bin TL maaş aldığını yazarken, “Sunexpress genel kurulu için limuzinler, karşılama törenleri, uğurlama törenleri düzenlettin ve her yerde eşin için ayrı masraflar yaptırdın ama inkar ettin, onu da millet yemedi” dedi.

2 BUÇUK MİLYON EURO’LUK VİLLA

Kıdık yazısına “Beyefendi THY’nin başına 7 Nisan 2015 tarihinde yönetim kurulu başkanı oldu. Başkan olduğu günden itibaren 150 bin TL maaş aldığını varsayarsak toplam 48 aylık görev süresinde 7 milyon 200 bin TL biriktirmiş olacağını düşünelim” şeklinde devam ederken, “Fakir İlker’imiz 2.5 milyon Euro’ya Kemer Country’den villa almış. Asıl bomba budur. Bu villanın TL karşılığını hesaplayabildiniz mi? Dört yıllık maaşının iki katından fazla” ifadelerine yer verdi.

45 BİN LİRALIK OTEL

Kınık yazısına Aycı’ya itafen “Yurtdışında hatta çok yakın bir komşumuzda seyahatiniz sırasında geceliği 45 bin TL olan bir otelde konakladınız mı? Bu konaklamanın bedeli bir ajansa ödetildi mi?” ifadelerine yer vererek son verdi.

ÖNCESİ DE VAR…

Airporthaber yazarı Ali Kıdık daha önceki bir yazısında ise “Tuğçe Saatman Aycı’nın yakın arkadaşlarının şirkette uzman olarak işe başladığı belirtiliyor. Aycı çiftinin yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet tarafından limuzin ve lüks araçlarla karşılandığı belirtilen yazıda, kurumsal aracılığı ile ajanslara yapılan ödemelerle çift için on farklı otelden oda tutulduğu söyleniyor. Bunlara ek olarak  Tuğçe Saatman Aycı’nın yakın arkadaşlarının Ayşegül Palamutçu, Emre Top, Merve Sarıkaya ve İsmail Selim Eşsiz, THY Basın Müşavirliği’nde uzman olarak işe başladığı ifade ediliyor” ifadelerine yer vermişti.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!