THY Yöneticilerinin Huzur Hakkı Bu Yıl Yüzde 633 Zamlandı

THY Teknik A.Ş.’de 2021’de 7 bin 500 TL olan huzur hakkı, yüzde 633 artırıldı. EPDK Başkanı Yılmaz’ın THY’den de aylık 50 bin TL ücret almasının önü açıldı.

THY Yöneticilerinin Huzur Hakkı Bu Yıl Yüzde 633 Zamlandı
Yayınlama: 18.08.2023
Düzenleme: 18.08.2023 12:48
53
A+
A-

Türk Hava Yolları’nda (THY) huzur hakkını 25 bin TL’den 62 bin TL’ye yükselten kararın bir benzeri, THY Teknik A.Ş.’de alındı. Böylece yönetim kurulu ücretlerine fahiş zam yapıldı.

THY Teknik A.Ş’nin yönetim kuruluna ödeyeceği ücretlerin belirlendiği Genel Kurul, 28 Temmuz’da toplandı. Toplantıda alınan karar kapsamında yönetim kurulu başkanına ödenen aylık ücret net 55 bin TL, üyelere ödenen aylık ücret ise net 50 bin TL oldu. THY Teknik A.Ş.’de yönetim kurulu ücretlerine bu yıl yüzde 633 oranında zam yapıldı.

ÇİFT MAAŞLI BÜROKRAT

Huzur hakkının 50 bin TL’ye çıkarıldığı toplantıda ayrıca, THY Teknik A.Ş’nin yönetim kurulu üyeleri de seçildi. Kamuda birden fazla görevde bulunan ve “Çoklu görevleri” nedeniyle çifter maaş alan bürokratlardan olan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın THY’deki yönetim kurulu üyeliğine, “devam” denildi. AKP’nin çift maaşlı bürokratlarından Yılmaz, EPDK’deki maaşının yanı sıra THY Teknik A.Ş.’den de aylık net 50 bin TL ücret alacak.

Kamuda birden fazla görevde bulunan ve ‘çoklu görevleri’ nedeniyle çifter maaş alan bürokratlar, tartışma konusu. “Mutlu azınlık” eleştirilerine konu olan nu isimlere yönelik muhalefetin soru önergeleri, “ticari sır” denilerek geri çevriliyor.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı