SON DAKİKA

THY UÇAĞINDA BİR İLGİNÇ ANONS İDDİASI: PEYGAMBERİMİZ DE SEFERLERİNE BU…

Türk Hava Yolları’nın çeşitli ülkelerden gelen yolcuları İstanbul’dan İzmir’e taşıyan TK 2354 sefer sayılı uçağındaki tuhaf anons, yolcuların tepkisine yol açtı. Uçakta anons şeklinde dinsel içerikli bir konuşma yapılması ve “Peygamberimiz de seferlerine bu duayla çıkardı” denilmesi üzerine bazı yolcular tepki gösterdi.

Bu haber 09 Şubat 2020 - 21:54 'de eklendi.
Olay 8 Şubat 2020 Cumartesi saat 03.00 sularında THY uçağında yaşandı.A3haber.com’da yer alan habere  göre; Dünyanın çeşitli ülkelerinden İstanbul Havalimanı’na gelen yolcuları İzmir’e taşıyan TK2354 sefer sayılı aktarma uçağındaki dinsel içerikli anons, bir anda uçağı karıştırdı.

O anda uçakta bulunan yolculardan adının geçmesini istemeyen bir mühendis, yaşananları şöyle anlattı:

“Ben bir iş seyahatine çıkmıştım. Bulunduğum ülkeden hareket edip İstanbul Havalimanı’na indik. Farklı ülkelerden gelip İzmir’e gitmek isteyen yolcuları taşıyan TK 2354 sefer sayılı THY uçağında yerim ayrılmıştı. Uçaktakiler genelde iş amaçlı seyahat eden yolculardı. 02.00’de kalkması gereken uçağımız rötar yaptı. 03.00 sularında uçağa binebildik. Pilot kendisini tanıttı, kısa bir hoş geldiniz konuşması yapıldı. Sonra alışık olmadığımzı bir biçimde Allahü ekber gibi bir anons işitildi. Bir konuşma başladı. ‘Peygamber efendimiz de bu duayla seferlerine çıkardı, zaferleri bu duayla ve iman gücüyle kazandı’ gibi sözler edildi. Türkçe başlayıp Arapça devam eden dinsel içerikli bir şeyler okundu. Sonra tavanlardaki monitörler açıldı, üç sütuna ayrılmıştı, Türkçe, Arapça ve İngilizce yazılar vardı. Yapılan konuşmaların ekrana yansımasıydı. Bu arada uçakta bir tepki oluştu. Yolcular itiraz ettiler. Biz bir anda kendimizi, kaçırılıyormuşuz gibi hissettik. Kısa süreli bir panik havası oluştu. Sonra hostesler, bir yanlışlık olduğunu ve her şeyin kontrol altında bulunduğunu söylediler.”THY uçağında yaşanan olayı A3’e anlatan yolcu, “Ne olduğunu anlayamadık. Birden dinsel içerikli bir şeylerin okunduğunu, peygamber sözünün edildiğini duyunca, anlam da veremedik. Bu konunun kamuoyunca duyulmasını istedim, o nedenle paylaşıyorum. Uçaktaki yolcular da zaten bu yaşananların tanığıdır” dedi.Kaynak: A3haber.com

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!