SON DAKİKA

THY, İlker Aycı’nın Arkadaşı Olduğu İddia Edilen İsmin Sitesine Yüklü Miktarda Ödeme Yapıldı

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın arkadaşının sahibi olduğu belirtilen yerel ölçekli bir medya kuruluşuna “İçerik/pazarlama bedeli” adı altında yüklü miktarda ödeme yapıldığı öğrenildi.

Bu haber 29 Haziran 2021 - 16:59 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

2020 yılında 5.6 milyar TL zarar açıklayan, personelinin geliri önemli ölçüde düşen Türkiye Hava Yolları’nın (THY) çok sayıda soru işaretine yol açan yeni bir gider kalemi ortaya çıktı. 

Airport Haber’de yer alan habere göre Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın talimatı üzerine, personelin her türlü fedakarlığı yaptığı pandemi döneminde Yeni Giresun isimli bir internet sitesine aylık 200 bin TL, “içerik bedeli” adı altında ödeme yapılıyor.

Haberde, “İçerik Pazarlama bedeli” adı altında yapılan ödemenin faturası da yer aldı:

Google aramalarında hiçbir hit trafiğine rastlanmayan, yerel haberler yapan sözkonusu internet haber portalının sahibi ise Mustafa Temel Bozbağ olarak biliniyor. 

Atatürk'ün Katilleri

Haberdeki iddiaya göre; THY Spor Kulübü Başkanlığı da Mustafa Temel Bozbağ’a teslim edilirken bu görev karşılığında 40-50 bin TL aralığında bir maaş ödemesi yapılıyor.

Sahibi olduğu siteye “içerik bedeli” olarak yılda 2 milyon 400 bin TL ödeme yapıldığı öne sürülen Bozbağ’ın İlker Aycı’nın üniversiteden arkadaşı olduğu da iddialar arasında yer alıyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!