SON DAKİKA

TEL ABYAD’DA SON DURUM

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekât bölgesinde halkın evlerine geri dönebilmeleri için uygun koşulların oluşturulması amacıyla çalışmalarfın devam ettiğini açıkladı. Açıklamada, “Tel Abyad’da kurulan ekmek fırınından bölge halkına ekmek dağıtılmakta, ilk yardım istasyonunda sağlık desteği verilmektedir.” denildi.

Bu haber 24 Ekim 2019 - 13:46 'de eklendi.
Abone ol

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekât bölgesi ile ilgili son durumu açıkladı. Bakanlık, bölgede hayatın normale dönmesi ve evlerini terk etmek zorunda kalanların geri dönmesi için tüm çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Bölgede kurulan fırınlardan halka ekmek dağıtıldığı ve sağlık hizmeti verildiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Soçi mutabakatının hayata geçirilmesi ve kontrolü için oluşturulacak mekanizmalara yönelik çalışmalar Rus muhataplarımızla devam etmektedir.

TSK tarafından Tel Abyad’da kurulan ekmek fırınından bölge halkına ekmek dağıtılmakta, ilk yardım istasyonunda sağlık desteği verilmektedir.

Yabancı basın turu kapsamında Tel Abyad’da DEAŞ’lı teröristlerin tutulduğu ve PYD/YPG’li teröristler tarafından boşaltılan hapishane de yerinde incelenmiştir.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Barış Pınarı Harekat bölgesinde bölge halkının evlerine geri dönebilmeleri için uygun koşulların oluşturulması için mayın ve el yapımı patlayıcılar tespit edilerek imha edildi. Bu kapsamda şu ana kadar 40 adet mayın ve 227 adet EYP imha edildi.

Özellikle meskun mahallerde terör örgütü tarafından şehri bir ağ gibi saran kilometrelerce uzunluktaki tüneller birer birer tespit edilerek, iş makineleriyle kullanılmaz hale getirilmektedir.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!