SON DAKİKA

TCDD’DEKİ SON ATAMAYA İLİŞKİN DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, TCDD’nin açıkladığı görev ve yer değişikliği listesini Meclis gündemine taşıdı. Hakverdi, TCDD Trafik Daire Başkanlığı’na atanan bir kişinin yerel seçim öncesinde İBB’de çalıştığına dikkat çekti.

Bu haber 17 Mayıs 2020 - 16:47 'de eklendi.

CHP’li vekiller Utku Çakrözer ve Ali Haydar Hakverdi, TCDD’deki görev ve yer değişikliği listesini Meclis gündemine taşıdı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TCDD’de son dönemde 200 kişinin bankamatik memuru olduğunu belirtirken, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ise TCDD Trafik Daire Başkanlğı’na getirilen bir kişinin yerel seçim öncesinde İBB’de başladığına dikkat çekerek, seçim sonrasında günler içinde TCDD’ye atandığını söyledi

Sözcü gazetesinden Başak Kaya’nın haberine göre; TCDD Genel Müdürlüğü’nün önceki gün yayınladığı 84 kişilik yeni görev ve yer değişikliği listesi tepkiye neden oldu. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ile CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, yapılan değişiklikleri Meclis gündemine taşıdı. Çakırözer, TCDD’de son dönemde 200 kişinin bankamatik memuru haline geldiğini savundu ve ‘’Kamuda liyakatsiz atamaların geçmişte nelere mal olduğunu Pamukova, Çorlu ve Ankara YHT tren kazasında gördük. Meslekte 25-30 yıl birikimi olan, demiryolculuğun temelinden kademe kademe gelen insanlar görevden alınarak, yerlerine mesleki yeterliliği bulunmayan kişiler getiriliyor” dedi.

 KIYIM VE SÜRGÜN

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye önerge de veren Çakırözer, “Bu kıyım ve sürgünler demiryolu güvenliğini olumsuz etkiler. Ulaştırma Bakanlığı’ndaki bürokratik kadrolara yapılan atamalarda AKP içindeki ‘ekipler savaşının’ etkileri gözleniyor. Önce İstanbullular gelmişti. Onlar gitti, şimdi karayolcular ve Trabzonlular var. Aynı iktidar içinde birbirinin kuyusunu kazan ekiplerin savaşında bedel ödeyen hep demiryolu emekçileri oluyor” açıklamasını yaptı.

KANSERE RAĞMEN

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ise görev yeri değişikliklerinde sendika ayrımı ve siyasi rövanş gözetildiğini savundu ve “Kanser hastası bir emekçi Diyarbakır’dan Malatya’ya, engelli çocuğu olan ve eşi kronik hasta olan bir başkası da Diyarbakır’dan Malatya’ya gönderildi. Eşi felçli bir personel de Zonguldak’tan Sivas’a atandı” dedi.

MEZBAHA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN TRAFİK DAİRE BAŞKANLIĞI’NA…

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, TCDD’de Trafik Daire Başkanı olan Abdullah Özcanlı’ nın yerel seçimlere kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeli olduğunu vurguladı. Hakverdi, ‘’Mezbaha Müdürlüğü’nde işe başlayıp, İstanbul Ulaşım A.Ş.’de devam ediyor, yerel seçimden sonra Konya Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem’e geçiyor. 52 gün sonra TCDD Trafik Daire Başkanı oluyor” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!