Privacy Policy Page
SON DAKİKA

TBMM’den ‘yazıcıdan çıktı alma’ ihalesi

TBMM Genel Sekreter Yardımcılığı, yazıcıdan “çıktı” alma işini ihaleyle bir şirkete verdi. Ofislerde kullanılacak 98 yazıcının

Bu haber 13 Ocak 2018 - 12:55 'de eklendi.

NURCAN GÖKDEMİR

– @nurcangokdemir
[email protected]

Sürekli yapılması gereken rutin işleri için bile hizmet alımı yoluna giden Meclis Başkanlığı, yazıcıdan alınacak çıktılar için de ihale açtı. TBMM Genel Sekreter Yardımcılığı bünyesindeki ve tamamına yakını İstanbul’da bulunan iki saray, üç köşk, beş kasır, üç müze ve iki fabrikanın kağıt çıktısı alma işi için de ihaleye çıktı. İstanbul’daki yapıların yanı sıra Kocaeli Hereke ve Yalova Termal’deki ofislerin “çıktı” gereksinimi için açılan ihale isteyen herkesin katılabildiği açık ihale usulü ile 5 Aralık’ta yapıldı. Çıktı ihalesini alan firmanın kullanacağı kağıdı TBMM sağlayacak. Meclis, ihtiyaç ortaya çıkması durumunda kullanılan 95 yazıcı ile 3 çiziciye ek olarak sayfa başı çıktı hizmetine ilave yazıcılar ekleyebilecek.

“Hoşgörü” zorunlu
Sözleşmeye göre ihaleyi alan şirket, yetkisi olmayan personeli yazıcı ve çizicilere müdahalede kullanmayacak. Yüklenici personelinin, TBMM personeli ile karşılıklı ilişkilerinde hoşgörülü davranması ve kılık kıyafetlerinin temiz ve düzenli olmasına dikkat etmesi zorunluluğu da sözleşmeye yazıldı.

İhaleyi alan şirket, Milli Saraylar Ambarı, Aynalıkavak, Beykoz, Ihlamur, Küçüksu, Maslak Kasırları, Beşiktay Misafirhanesi, Beylerbeyi, Dolmabahçe Sarayları, Filizi Köşk, Florya Atatürk Köşkü, Hereke Halı Fabrikası, Saray Koleksiyonları Müzesi, TBMM Konukevi, Yalova Atatürk ve Yıldız Şale Köşkleri, Yıldız Porselen’in aralarında bulunduğu 21 ofise, 95’i yazıcı, 3’ü de restarasyon hizmetlerinde kullanılacak çiziciler olmak üzere 98 cihaz yerleştirilecek. Kağıt çıktı alma işini ihale eden Milli Saraylar, 2014 yılındaki kafeterya ihaleleri ile gündeme geldi. Aralarında Süleyman Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu, Recep Tayyip Erdoğan’ın dünürü Albayraklar’ın ve Kadir Topbaş’ın yakınlarının da bulunduğu bazı isimlere işletmesi verilen kafeterya ve sosyal tesislerle ilgili usulsüzlük iddiaları, TBMM Başkanlık Divanı gündemine kadar taşındı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!