SON DAKİKA

Tasarruf Genelgesi’ne Rağmen Bürokrata Milyonluk Araç

Covid-19 salgını sonrası ülkemizde yaşanan ekonomik kriz üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 81 İl Valiliğine bir genel gönderilmiş, kamu kurumlarında kemer sıkma politikası uygulanması istenmişti. Genelge sonrası kamu kurumları bir çok ihtiyacını genelge nedeniyle askıya alırken, Orman Genel Müdürlüğü tarafından Bolu Orman Genel Müdürü Şaban Bıyıklı’ya tahsis edilen makam aracı ‘Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?’ dedirtti.

Bu haber 31 Temmuz 2021 - 0:00 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bolu Takip gazetesinde yer alan Hakan Aydın’ın haberine göre, Fiyatı dudak uçuklattıCovid-19 salgınının ülkemiz ekonomisine verdiği zararı asgariyeye indirmek amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir genelge yayınlanmış, kamu da tasarruf yapılması istenmişti. Bir çok kamu kurumu tasarruf genelgesi sonrası bir çok ihtiyacını askıya almıştı.

BÜROKRATA MİLYONLUK ARAÇ

Kamu kurumları genelge sonrası kemer sıkma politikasına geçerken, Orman Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu alım ise kafaları karıştırdı. Genel Müdürlük tarafından Orman Genel Müdürlüklerin bulunduğu illere, Bölge Müdürlerine tahsis edilmek üzere Toyota Land Cruiser marka araç alımı yaptı. Bolu Orman Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı’ya 2021 model Toyota Land Cruiser marka araç tahsis edilirken, makam aracını görenler ise ‘Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?’ demekten kendilerini alamıyor.

BOLU VALİSİ 6 YAŞINDAKİ ARACA BİNİYOR

İlimizin en büyük mülki amiri olan Bolu Valisi Ahmet Ümit’e tahsis edilen iki araç ise Bolu Orman Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı’ya tahsis edilen makam aracı etmiyor. Vali Ümit’in kullanımında bulunan Audi Q7 makam aracı 2008 model iken, bir diğer araç olan Mercedes makam otomobili ise 2015 model.

 Bolu Orman Genel Müdürü Şaban Bıyıklı’ya tahsis edilen makam aracı

KAYNAK:BOLUTAKİP

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!