Tasarruf Genelgesi Meclis’e İşlemedi: TBMM 113 Lüks Araç Kiralayacak

Tasarruf Tedbirleri Genelgesine rağmen TBMM, aralarında lüks araçların da olduğu oto kiralama ihalesine çıktı. Üç yıllığına kiralanacak araçlar sıfır kilometre, 57’si 1900 motor, tümü 2023 model ve üstü olacak. Toplamda 113 araç kiralanacak.

Tasarruf Genelgesi Meclis’e İşlemedi: TBMM 113 Lüks Araç Kiralayacak
Yayınlama: 17.10.2023
26
A+
A-

TBMM Destek Hizmetleri Başkanlığı 8 Kasım 2023’te ihale düzenleyerek sürücüsüz araç kiralayacağını duyurdu. Araçların özellikleri, Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) yayınlandı. Araçlar, 2023 model sıfır kilometre, sedan, siyah renkli, 200 hp veya üstü beygir gücü, dizel, dizel-elektrikli, benzinli, benzin-elektrikli motor, otomatik şanzıman ve klima, sürücü ve yolcu hava yastıkları, ABS, hız sabitleyici, orijinal navigasyon, yol bilgisayarı, ön ve arka park sensörlü olacak.

Ayrıca 5 adet sıfır kilometre ve 2023 model veya üstü 8+1 siyah minibüs ile bir adet de 4+1 sıfır kilometre minibüs kiralanacak. Kiralama şartnamesinde araçların, ‘TBMM makam hizmetlerinde, TBMM’yi ziyarete gelen yabancı ülke meclis başkanları ile beraberlerindeki heyetlerin ve diplomatik konukların ulaşımında kullanılacağı’ belirtildi.

Kaynak: SÖZCÜ

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı