SON DAKİKA

Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz: “180 Bin Lira Maaş Almıyorum, 62 Bin 500 Lira Alıyorum!”

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, aldığı maaş ile ilgili ilginç bir açıklamada bulundu.

Bu haber 09 Ekim 2021 - 19:38 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye’de artan gıda fiyatları ve fahiş ücretler gündeme otururken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarım Kredi marketleri sayısının artırılacağını belirterek “Türkiye genelinde 1000 kadar bu tür market yapılması talimatını verdik. Vatandaşımızın ucuz ve kaliteli alışverişini temin edeceğiz” demişti.

POYRAZ’DAN ALDIĞI MAAŞ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Tarım Kredi marketlerinin sayılarının artması için çalışma başlatılırken, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın 180 bin lira maaş aldığı öne sürülmüştü. Poyraz, aldığı maaş hakkında ilginç bir açıklama yaptı.

5 BİN 750 TL HUZUR HAAKI ALMIŞ

Türkiye gazetesine konuşan Poyraz, görev yaptığı şirketleri ve nereden huzur hakkı aldığını gösteren tabloyu paylaştı. Fahrettin Poyraz, kanunlar uyarınca yönetim kurulu başkanı olduğu şirketlerin yalnızca birinden Gübretaş’tan 12 bin lira aldığını, ayrıca Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Personeli Sosyal yardım Vakfı’ndan da 5 bin 750 lira huzur hakkı aldığını açıkladı.ma

 

180 bin lira maaş iddialarını yalanlayan Poyraz bu rakamın 4’te biri kadar maaş aldığını söyledi. Türkiye gazetesi çalışanı Fuat Uğur, bu açıklamalarda sonra Poyraz’ın huzur haklarıyla birlikte yaklaşık 62.500 TL maaş aldığını yazdı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!