Tarikat Yurdunda 12 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz!

Ordu Fatsa’da bir tarikata ait erkek öğrenci yurdunda 12 yaşındaki çocuk, kurs hocası Y.K. tarafından cinsel istismara uğradı. Y.K., “Şeytana uydum. Dün gece tövbe ettim. Secdeye kapandım” dedi.

Tarikat Yurdunda 12 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz!
Yayınlama: 24.01.2022
136
A+
A-

Ordu’nun Fatsa ilçesinde bir tarikata ait olan Özel Madenler Erkek Öğrenci Yurdu’nda 12 yaşında çocuk cinsel istismara uğradı. Kurs hocası Y.K., suçunu itiraf etti. “Şeytana uydum. Dün gece tövbe ettim. Secdeye kapandım” diyen Y.K., hakkında  “Çocuğun cinsel istismarı’”, “Kişiyi hürriyetinden alıkoymak’” suçlarından dava açıldı.

“ŞEYTANA UYDUM, DÜN GECE TÖVBE ETTİM”

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre olay B.K. isimli çocuğun yaşadıklarını annesine anlatması ile ortaya çıktı. Annesinin yanına giden B.K. onunla bir şey konuşmak istediğini ancak utandığını belirtti. Anne olayın üstüne giderek çocuğunun konuşmasını sağladı. B.K. yurt binasında yatılı kalan ve etüt hocası olan Y.K.’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı.

Büyük bir şaşkınlık yaşayan aile çocuklarını da alarak yurt binasına gittiler. B.K. burada kurs yöneticilerine de yaşadıklarını anlattı. Aile çocuklarına istismarda bulunan Y. K. ile baş başa görüştü. İddiaya göre Y.K. bu görüşmede aileye, “Şeytana uydum. Dün gece tövbe ettim. Secdeye kapandım” dedi. Ailenin şikayetçi olması üzerine Y. K. polise teslim edildi. Savcılık ifadesinin ardından Y.K. çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

ÇOCUĞUN YAŞADIKLARI İDDİANAMEDE

Soruşturmayı yürütülen Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığı Y.K. hakkında iddianame hazırladı. İddianamede Y.K.’nin, “Çocuğun cinsel istismarı’” ve “Kişiyi hürriyetinden alıkoymak” suçlarından cezalandırılması istendi. İddianamede B.K.’nin yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Y. K. isimli hoca yurdumuzda yatılı kalıyor. 8. sınıf öğrencilerin etüt derslerine giriyor. Y.K. yaklaşık bir yıldan beridir beni taciz ediyor; istismarda bulunuyor.

Beni yurt binasının terasına çıkarıyor. Burada yanaklarımdan dudaklarımdan öpüyordu. Terasta bana 15-20 defa istismarda bulunmuştur. Terasta yine bazen arkama geçip benim arka bölgeme, kendi ön bölgesi ile bilinçli bir şekilde ileri geri sürtünüyordu. Ancak cinsel organını hiçbir zaman çıkarmadı. Yurt binasındaki mescitte bulanan kitaplığı düzenlediğim esnada da benzer şeyleri yapıyordu.”

“SORUSUNA CEVAP VERMEDİĞİM İÇİN SİNİRLENMİŞ OLABİLİR”

İddianame Fatsa Ağır Ceza Mahkemesi’nde tarafından kabul edildi ve dava görülmeye başlandı. Sanık Y.K. mahkemede yaptığı savunmasında suçlamaları reddetti. Y.K. savunmasında, “Fatsa Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği’nin üyesiyim. Yurtta tamir, tadilat işlerine bakarım. Bunun dışında 8. sınıf öğrencilerinin derslerine yardım ederim. İlahiyat mezunuyum. Yurtta bulunduğum zamanlarda mağdurla birebir görüşmem olmamıştır. Bazen çocukların sorularına cevap vermiyorum. Bu sebeple mağdur bana sinirlenmiş olabilir. Mağdurun yurtta kalmak istememesi bu şikayete neden olmuş olabilir” dedi.

Dosya kapsamında çok sayıda çocuk tanık sıfatıyla dinlendi. Çocuklar Y.K.’nin derslerine yardımcı olduğunu ancak yurtta yatmadığını belirtti. Tanık Y.Ç. isimli çocuk ise arkadaşı B.K.’nin bir gün kendisini çağırdığını ve etüt hocası tarafından cinsel istismara maruz kaldığını anlattığını belirtti.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı