SON DAKİKA

Tarikat Yurduna Mahkum Edilen 20 Yaşındaki Öğrenci, Yaşamına Son Verdi

Tıp fakültesi öğrencisi olduğu öğrenilen 20 yaşındaki Enes Kara, tarikat yurduna mahkum edildiğini ve koşullara dayanamadığını anlattığı bir video arkada bırakarak intihar etti.

Bu haber 11 Ocak 2022 - 0:10 'de eklendi.
Abone ol

Elazığ’da 20 yaşındaki Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara intihar etti.

Aslen Adanalı olan ancak ailesinin Hatay’da ikamet ettiği öğrenilen gencin, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Enes Kara’nın intiharının ardından, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, Twitter üzerinde #fütıpölüyor etiketiyle paylaşımlar yapmaya başladı.

Ardında intihar notu olarak bir video bırakan Enes Kara, tarikat yurdunda ailesinin zoruyla kaldığnı söyledi. Kara, “Şu an bir cemaat yurdunda kalıyorum. Hiç istemememe rağmen, aileme defalarca söylemiş olmama rağmen. Ailem burada kalmaya zorladı. Görevli ailenin zoruyla mı buradasın diye sordu evet dedim, babamla konuştu. Babam bana oranın kurallarını aksatma, namazlarını kıl, kitabını oku dedi.” ifadelerini kullandı.

Yurt koşullarını anlatan Kara, “Sabah 6.30 gibi sabah namazı için kalkıyoruz. Sonra okula gidiyorum. 5’e kadar okuldayım. 5’te yemek var sonra akşam namazı var. Sonra risale denen kitapları okumak zorundasınız, ardından yatsı var. Bunları yapınca saat yaklaşık 8 oluyor. Psikolojik olarak çok yoruluyorsunuz. Zaten tüm gün okuldasınız, üstüne istemeye istemeye bunları yapınca özgürlüğünüz elinizden gitmiş gibi hissediyorsunuz.” dedi. 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!