SON DAKİKA

Tanrıkulu’ndan Erdoğan’a: Suyu bulandırmıyor, arındırıyoruz

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, bugün katıldığı Belediye Başkanları toplantısında kendisine yönelik açıklamalarda

Bu haber 13 Eylül 2017 - 16:28 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, bugün katıldığı Belediye Başkanları toplantısında kendisine yönelik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan’a yanıt verdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Tanrıkulu, Erdoğan’ın ‘SİHA’ konusuyla ilgili ‘Suyu bulandırıyorsunuz’ açıklamasına, “Bulandırmıyoruz, arındırıyoruz” diyerek şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığı, bazı bakanların işi gücü bırakıp bir milletvekilini tehdidi, vekili tacizi örtbasa işaret. Suyu bulandırmıyor, arındırıyoruz. Devlette her şeyin kaydı var: Sivil, sabıkasız Mehmet Temel, İbrahim Sak, İsmail Aydın, Musa Tarhan’ı karalamak için yüksek payeli çaba yakışıksız. ‘Hakkarili, gariban Kürt aman vurulsa ne olacak, terörist der geçeriz’ demeden, hatayı tamir olması gerekendir. Her vatandaş kıymetlidir. Erdoğan’ın değil; masumiyet, adalet, hukuk devleti ve vicdanın çizdiği sınırlar içinde kalarak siyaset yapacağız. Dün de bugün de alnımız ak.”

Cumhurbaşkanlığı,bazı bakanların işi gücü bırakıp bir milletvekilini tehdidi,vekili tacizi örtbasa işaret.Suyu bulandırmıyor, arındırıyoruz. pic.twitter.com/FHgZl02dDt

— Sezgin Tanrıkulu (@MSTanrikulu) September 13, 2017

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, SİHA ile sivillerin öldürüldüğünü söyleyen CHP’li Tanrıkulu’nu, isim vermeden, “Terörle mücadele ederken sivillerin zarar görmemesi için verdiğimiz mücadeleyi herkes gıptayla takdir ederken birileri suyu bulandırıyor. Türkiye, sınır ötesi operasyonlarında dahi, sivillerin zarar görmemesi politikasından taviz vermemiştir. Türkiye’nin terörle mücadelesinden teröristler rahatsız olabilir ama hiçbir milletvekilinin böyle bir hakkı yoktur. Terör örgütünün uluslararası bir alana taşımak isteyeceği bir iddiayı siyasete taşımanın bir anlamı yok. SİHA’nın işi bu ülkeye ihanet edenleri yok etmektir.” sözleriyle eleştirmişti.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play