SON DAKİKA

Tanrı askerimizi, vatanımızı ve milletimizi korusun.

Bu haber 20 Şubat 2018 - 22:09 'de eklendi. Son Güncelleme8 Mayıs 2018 - 14:06

Tanrı askerimizi, vatanımızı ve milletimizi korusun.

Bugün; Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e yönelik olarak başlatılan harekâtın dördüncü günü. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne üstün başarılar diliyoruz. Tanrı askerimizi, vatanımızı ve milletimizi korusun.

Afrin’de egemen olan güç; terör örgütü PKK’nın uzantısı olan PYD’dir. Bu yapı, ülkemiz sınırları dışında bile olsa, Türkiye’nin bekâsı ve güvenliği için tehdittir. Sorun sadece Afrin de değil! PKK’nın uzantısı olan PYD, Fırat’ın doğusunda, tüm sınırımız boyunca Suriye’nin kuzey bölgesinin denetimini eline geçirmiştir.

PYD’nin Amacı

ABD’nin siyasi, ekonomik ve askeri desteğini alan PYD, Ocak 2018 itibarıyla denetlediği ve kontrol altında tuttuğu bölgeyi, Suriyetopraklarının yaklaşık olarak yüzde 30’u olacak şekilde genişletmiştir. Suriye’nin en büyük petrol alanı olan Omar bölgesi, PYD’nin denetimine geçmiştir. Halbuki burada Arap-Sünni kökenden gelen insanlar yaşamakta olup, Kürt nüfus bulunmamaktadır.

PYD’nin nihai hedefi; Cizre ve Kobani üzerinden gelen ve Fırat Kalkanı ile kısmen kesilen koridoru Afrin’le birleştirmek veAkdeniz’e çıkmaktır. Amaç ise Ortadoğu’da kurulacak Kürt Devleti’nin batı parçasını oluşturmaktır.

BOP’un Amacı

Ortadoğu’da Irak’tan, Suriye’den, İran’dan ve Türkiye’den koparılacak parçalarla bir Kürt Devleti kurmak; Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) olmaz ise olmazlarındandı. Suriye’de Türkiye’nin güvenliği ve bekâsı için tehdit arz eden bu durum, birdenbire meydana gelmedi. Mart 2011’de başlayan, neredeyse yedinci yılını doldurmak üzere olan emperyalizmin vekâlet savaşı Türkiyeve diğer bölge devletleri (Suriye, Irak, İran) için istenmeyen bu tabloyu ortaya çıkardı. IŞİDPYDÖzgür Suriye OrdusuCihatçıve Tekfiri gruplar, bu emperyalist projede okyanus ötesinden aldıkları vekâlet ve destekle savaştılar!

Ne yazık ki halen ülkemizi yöneten iktidar iradesi, emperyalizmin Suriye’deki vekâlet savaşının ateşine odun taşıdı. Hatta;Türkiye dahil, bölgemize tecavüz etmeye çalışan BOP’a eş başkanlık yaptı. Bu yüzden Suriye nüfusunun yüzde 7’sini oluşturanKürtler; ülkenin yüzde 30’una sahip oldular, petrol bölgelerini ele geçirdiler, Türkiye’yi güneyden kuşattılar, Kuzey Suriye’deTürkmenlere ve Araplara karşı etnik arındırma yaptılar. Ayrıca; emperyalizmin Suriye’deki bu vekâlet savaşı ile dünya tarihinin en büyük tehcir olayı yaşandı ve yaklaşık 4 milyona yakın sığınmacı ülkemize doluştu.

Yanlışlar Olmasa, Bu Tablo Olmayacaktı!

İktidarın çağdışı siyasal ideolojisi ve hayali nedeniyle Türkiye Suriye’de yanlış işler yapmasaydı, ABD’nin, Suudi Arabistan’ın veKatar’ın kuyruğuna takılmasaydı; halen yaşadığımız bu feci tabloyla karşılaşmayacaktık.

Şimdi, iktidar yaptığı bu hatalarını gidermek için Suriye’de “Zeytin Dalı” harekâtını başlattı. Ama hala Suriye Merkezi Hükümetiile işbirliği yapmıyor, sadece “haber verdik” demekle yetiniyor. Daha da önemlisi; ÖSO denen, El Kaide türevi cihatçılarla ve tekfiri gruplarla işbirliği yapıyor. Yanlış adamlarla doğru işler yapılamaz. Bu yüzden İran, “Zeytin Dalı” harekâtına şüphe ile bakıyor. Rusya ise hava sahasının kullanımı için müsaade verdi ama beklentileri farklı. Türkiye bir an önce Suriye Merkezi Hükümeti ve güçleri ile işbirliği yapmaz ise; Ortadoğu bataklığına saplanacak ve tuzağa düşecek.

Vatanseverlik Nedir?

Sovyetler Birliği, 1979’da Afganistan’a girdi. Kızıl Ordu’yu kim durdurabilirdi ki! Çapulcu görünümlü El Kaide ne yapabilirdi ki! Ama arkalarında emperyalizmin topu, tüfeği, tanksavar silahları, Stinger hava savunma füzeleri ve namütenahi lojistik imkanları vardı. Dokuz yılın sonunda, Kızıl Ordu 15 bin kayıp vererek çekilmek zorunda kaldı. Zaten kötü durumda bulunan Sovyetler Birliği ekonomisi tamamen iflas etti ve iki yıl sonra da parçalandı. Bizi böyle bir tuzağa çekiyorlar, bilesiniz. Keşke her şey hamasetle olsa! Haddinden fazla hamaset, aklı kapı dışarı eder!

İktidar bugüne kadar hangi konuda yanılmadı ve yanlış yapmadı ki! Şimdi de yanlış yapıyor ve ülkemizi felakete sürüklüyor, şüpheniz bile olmasın. Vatanseverlik yapmak; kalabalığın sesine uyup şakşakçılık yapmak değil, testi kırılmadan uyarmaktır.

Pakistan’ın Yaptığını Yaptık, Sonuç Ortada!

Pakistanlı yazarlar ve aydınlar; “Maalesef 1979’da ABD’nin çizgisini takip ettik, mücahitler geldi destekledik, Afganistan’a savaşa gönderdik, İslam radikalleşti, ülkemiz şiddete ve teröre boğuldu, sonuç olarak 40 bin can kaybettik ve hala kaybediyoruz” diyorlar.

Pakistan’ın yaptığını biz de Suriye’de yaptık ve sonuç ortada! Bu yanlış, şimdi yapılan başka bir yanlışla düzeltilemez! Yapılması gereken; Suriye’nin toprak bütünlüğü ve istikrarı için ŞamBağdat ve Tahran’la tam bir işbirliği yapmaktır. Görülen o ki; yapılmamaktadır ve hesap başkadır!

Türker Ertürk

E. Amiral, Araştırmacı – Yazar
 
RESMİ İNTERNET SİTESİ:
http://www.turkererturk.com.tr
 
Facebook:
https://www.facebook.com/turker.erturk.5
https://www.facebook.com/pages/T%C3%BCrker-Ert%C3%BCrk/556317261057681?ref=profile
 
Facebook Grup:
https://www.facebook.com/groups/797431790326056/?fref=ts
 
Twitter:
https://twitter.com/Orsatramola
Instagram:
https://www.instagram.com/turkererturk

 

Parlamentohaber/Korku yok !

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Türker ERTÜRK
Türker ERTÜRK[email protected]

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!