SON DAKİKA

Taliban’dan Pençşir’e Büyük Yığınak! 

Afganistan’da yönetimi ele alan Taliban, kontrolünü ele geçiremediği bölgeler arasında yer alan Pençşir’e ilerliyor. Taliban, Pençşir’de silahlı direniş başlatan efsane komutan Ahmed Şah Mesud’ın oğlu Amrullah Salih ve beraberindekilere teslim olmaları için 4 saat süre verdi.

Bu haber 23 Ağustos 2021 - 14:33 'de eklendi.
Abone ol

Afganistan’da kısa sürede hükümet güçlerini mağlup ederek yönetimi ele geçiren Taliban son olarak Kabil’e de girdi. Taliban, direnişin devam ettiği bölgelerden biri olan Pençşir’de de hakimiyetini sağlamak için bölgeye doğru ilerliyor.

Ciddi bir sevkiyat gerçekleştiren Taliban güçleri, doğduğu yeri savunmak için silahlı direniş başlatan efsane komutan Ahmed Şah Mesud’ın oğlu Amrullah Salih ve yanındakilere teslim olmaları için 4 saat süre verdi.

TALİBAN’A KARŞI DİRENİŞ BU BÖLGEDE YOĞUNLAŞIYOR

Taliban, fiili olarak Afganistan’ın yönetimini ele geçirdi. Başkent Kabil’e giren şeriatçı örgüt, henüz hükümet kuramasa da ülkenin hakimi pozisyonda. Taliban’a karşı direniş ise ülkenin kuzeyinde Pençşir vilayetinde yoğunlaşıyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

BÖLGEYE YOĞUN SEVKİYAT VAR

Daily Afganistan’da yer alan iddiaya göre; Taliban Pençşir’e doğru harekete geçti. Çarikar’ı geçen Taliban, Pençşir’e yaklaşınca direnişçi gruplara teslim olmaları için 4 saat mühlet verdi. Çok sayıda korucu ve Taliban militanının bölgeye ilerlediği bildirildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR